La Liga. Oddech ulgi w Bilbao. Skok w tabeli Athleticu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Luis Tejido / Na zdjęciu: piłkarze Athletic Bilbao
PAP/EPA / Luis Tejido / Na zdjęciu: piłkarze Athletic Bilbao

W poniedziałek dokończono 10. kolejkę w La Liga. Po niezwykle cenne trzy punkty sięgnął zespół Athleticu Bilbao, który na własnym stadionie 4:0 pokonał Betis i z 16. miejsca awansował na 9.

Przed spotkaniem kończącym 10. kolejkę La Ligi Atheltic plasował się tuż nad strefą spadkową, mając nad 18. Levante tylko dwa punkty przewagi. Bezpiecznej mógł się czuć Betis. Zespół z Sewilli miał trzy "oczka" więcej od poniedziałkowego rywala.

Po bezpośrednim starciu piłkarze z Bilbao są w tabeli już wyżej. Gospodarze prowadzenie w meczu objęli już w 9. minucie. Po dograniu w pole karne kilka metrów przed własną bramką skiksował Victor Ruiz, który piłkę skierował do własnej bramki.

Drugi gol padł w 33. minucie. Ander Capa dobił z bliska odbite przez bramkarza uderzenie Asiera Villalibre.

Po zmianie stron miejscowi dołożyli dwa kolejne trafienia. W 58. minucie Iker Muniain uderzeniem na raty pokonał golkipera. Z kolei jedenaście minut później wynik spotkania ustalił Alejandro Berenguer uderzając z pierwszej piłki do bramki z ok. 14 metrów.

Athletic Bilbao - Real Betis 4:0 (2:0) 1:0 - Victor Ruiz (sam.) 9' 2:0 - Ander Capa 33' 3:0 - Iker Muniain 59' 4:0 - Alejandro Berenguer 68'

La Liga. Villarreal - Real Madryt: Królewscy znowu zgubili punkty