Liga Mistrzów. Podział punktów w Sankt Petersburgu. Szymon Czyż na ławce rezerwowych

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: piłkarze Zenitu
PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: piłkarze Zenitu

Zenit Sankt Petersburg zremisował na własnym stadionie z Lazio Rzym 1:1 w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów. Na listę strzelców wpisali się Aleksandr Jerochin oraz Felipe Caicedo. Cały mecz na ławce rezerwowych gości spędził 19-letni Szymon Czyż.

W pierwszej połowie, rozgrywanego na stadionie Kriestowskij w Sankt Petersburgu meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów padła jedna bramka. W 32. minucie po fantastycznym podaniu Artioma Dziuby piłkę do siatki Pepe Reiny skierował Aleksandr Jerochin. Wcześniej oba zespoły próbowały swoich sił w strzałach z dystansu, jednak w większości przypadków były one niecelne.

Do momentu zdobycia bramki częściej w posiadaniu piłki byli gospodarze, jednak po stracie gola podopieczni Simone Inzaghiego przeszli do konstruowania akcji w ataku pozycyjnym. W 38. minucie główkował Vedat Muriqi, jednak jego strzał poszybował nad bramkę, strzeżoną przez Michaiła Kerżakowa.

Druga część spotkania to odważniejsze ataki ekipy z Rzymu, co jednocześnie otwierało coraz więcej szans do kontrataków dla gospodarzy. W 62. minucie tuż po wejściu na boisku indywidualną akcją popisał się Andrej Mostowoj. 22-latek znalazł się sam na sam z Reiną, jednak jego strzał powędrował obok słupka. Z kolei w szeregach Lazio dobre okazje do wyrównania mieli Felipe Caicedo i Joaquin Correa.  Kilka minut przed końcem spotkania zespół ze stolicy Włoch doprowadził do remisu. Znakomite podanie Francesco Acerbiego z lewego skrzydła wykorzystał Caicedo.

Mistrzowie Rosji próbowali w ostatnich minutach rozstrzygnąć wynik meczu na swoją korzyść, jednak nie uległ on już zmianie. Z przebiegu gry zdecydowanie bardziej zadowoleni z remisu powinni być goście. Na półmetku fazy grupowej Lazio Rzym ma w swoim dorobku pięć punktów, z kolei Zenit z zaledwie jednym oczkiem zamyka tabelę grupy F.

Liga Mistrzów, 3. kolejka

Zenit Sankt Petersburg - Lazio Rzym 1:1 (1:0) 1:0 - Aleksandr Jerochin 32' 1:1 - Felipe Caicedo 82'

Zenit: Michaił Kerżakow - Wiaczesław Karawajew, Dejan Lovren, Jarosław Rakicki, Douglas Santos, Jurij Żirkow (78' Danił Krugowoj) - Aleksandr Jerochin (61' Andrej Mostowoj), Wilmar Barrios, Magomed Ozdojew (91' Alex Sutormin), Dajer Kuzjajew (91' Wendel) - Artiom Dziuba

Lazio: Pepe Reina - Patric Gabarron, Wesley Hoedt, Francesco Acerbi - Adam Marusić, Jean Akpa Akpro, Marco Parolo (52' Danilo Cataldi), Siergiej Milinković-Savić, Mohamed Salim Fares (59' Andreas Pereira) - Joaquin Correa (85' Luiz Felipe), Vedat Muriqi (59' Felipe Caicedo)

Żółte kartki: Kuzjajew, Barrios, Lovren, Krugowoj (Zenit) oraz Akpa Akpro, Milinković-Savić, Caicedo, Reina (Lazio)

Sędzia: Artur Soares Dias (Portugalia)