PKO Ekstraklasa. Cracovia powoli odbija się od dna, grupa pościgowa wciąż blisko Górnika. Zobacz tabelę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Art Service / Na zdjęciu: zawodnik Cracovii Milan Dimun (z prawej) i David Tijanic (z lewej) z Rakowa Częstochowa

Za nami trzy sobotnie spotkania piątej kolejki PKO Esktraklasy. Cracovia kontynuuje serię bez porażki, ale bardzo wolno odbija się od dna. Lechia zdominowała dziś swojego rywala, a Zagłębie trzyma miejsce na podium. Zobaczcie tabelę ligi.

Piąta kolejka PKO Ekstraklasy zaserwowała nam w sobotę trzy spotkania. Na początek Cracovia zagrała u siebie z Rakowem Częstochowa. Bardzo szybko goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie dzięki bramkom Tomasa Petraska i Davida Tijanicia. Cracovia rzuciła się do odrabiania strat. Kontaktowy gol padł jeszcze w pierwszej połowie, strzelił go Filip Piszczek. Końcówka meczu była bardzo nerwowa i okazała się szczęśliwa dla "Pasów". Bramkę na wagę punktu zdobył Ivan Fiolić. Szczegóły meczu w Krakowie TUTAJ.

W drugim sobotnim spotkaniu Lechia Gdańsk podejmowała Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ekipa z Trójmiasta załatwiła mecz jeszcze w pierwszej połowie - do przerwy prowadziła 3:0 za sprawą dubletu Flavio Paixao i samobójczej bramki Aleksandara Komora. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Łukasz Zwoliński. Podbeskidzie jest jeszcze bez wygranej i ma najgorszą defensywę w lidze - straciło już 16 goli. Relacja ze spotkania w Gdańsku TUTAJ.

Na koniec Jagiellonia Białystok ugościła Zagłębie Lubin. "Jaga" była na tyle gościnna, że pozwoliła zabrać "Miedziowym" z Podlasia komplet punktów. Jedynego gola zdobył Lorenco Simić. O przebiegu spotkania przeczytacie TUTAJ.

Niedziela jest dniem wolnym od Ekstraklasy. Mecze Lecha Poznań z Pogonią Szczecin i Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław zostały przełożone.

W tabeli prowadzi Górnik Zabrze, który wciąż jest bez porażki. Tak samo jak Cracovia, ale ona zaczęła sezon z ujemnymi punktami. Podium uzupełniają Zagłębie i Raków. Na swoje wygrane wciąż czekają Wisła Kraków, Stal Mielec i Podbeskidzie. Ostatnie, spadkowe miejsce zajmuje Piast Gliwice.

Wyniki sobotnich meczów piątej kolejki PKO Ekstraklasy i tabela ligi:

Cracovia - Raków Częstochowa 2:2 (1:2) 0:1 - Tomas Petrasek 11' 0:2 - David Tijanić 15' 1:2 - Filip Piszczek 21' 2:2 - Ivan Fiolić 90+6'

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (3:0) 1:0 - Aleksandar Komor (sam.) 13' 2:0 - Flavio Paixao 30' 3:0 - Flavio Paixao 42' 4:0 - Łukasz Zwoliński 90+4'

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1) 0:1 - Lorenco Simić 11'