Serie A. SSC Napoli - Udinese. Gennaro Gattuso wściekły. "To nie jest futbol"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Gennaro Gattuso
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso był zadowolony z postawy swoich piłkarzy po wygranym meczu z Udinese Calcio. Trener Napoli wie jednak, że system grania co trzy dni daje się we znaki jego drużynie. - Gracze nie są robotami - powiedział zdenerwowany.

Napoli rzutem na taśmę wygrało u siebie z Udinese 2:1. Na listę strzelców w 31. minucie wpisał się Arkadiusz Milik, który zdobył wyrównującą bramkę kilkanaście sekund po wejściu na boisko za kontuzjowanego Driesa Mertensa.

Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Matteo Politano, który przepięknym strzałem zza pola karnego dał zwycięstwo gospodarzom.

- Cieszę się, że szukaliśmy zwycięstwa aż do ostatniego gwizdka. Udinese to bardzo fizyczny zespół - powiedział po meczu Gennaro Gattuso.

Trener SSC Napoli zwrócił uwagę na dużą eksploatację swoich piłkarzy od momentu wznowienia sezonu. - To nie jest futbol. Granie co trzy dni i bez fanów to coś innego, gracze nie są robotami. Nie mogę powiedzieć nic złego o tej drużynie - dodał.

Były reprezentant Włoch zabrało także głos w sprawie kontuzjowanego Mertensa, którego w pierwszej połowie zmienił Milik. - Został kopnięty w plecy. Mam nadzieję, że to nic poważnego - wyjawił.

Napoli zajmuje 6. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 56 punktów. Arkadiusz Milik strzelił w lidze 11 bramek.

Czytaj także: Prezydent SSC Napoli zafascynowany Gennaro Gattuso. "To niespokojny, ale spełniony człowiek" Czytaj także: Gianluigi Buffon pobił rekord i snuje plany. "Chcę grać dopóki nie skończę 43 lat"