33. kolejka Serie A: Juventus pokonał Milan

W drugim sobotnim spotkaniu Juventus Turyn z problemami, ale pokonał u siebie 3:2 AC Milan. Ta porażka może sporo kosztować podopiecznych <b>Carlo Ancelottiego</b>, bowiem ich szanse na zajęcie na koniec sezonu w lidze czwartego miejsca zmalały. Zawodnicy prowadzeni przez <b>Claudio Ranieriego</b> natomiast umocnili się na trzeciej pozycji.

W pierwszej odsłonie oba kluby stworzyły znakomite widowisko, a kibice zobaczyli aż cztery bramki. Po bardzo zażartych 45. minutach, kluby schodziły na przerwę remisując 2:2. Wynik spotkania otworzył Alessandro Del Piero, który wykorzystał znakomite podanie Camoranesiego. Już w 14. minucie było jednak 1:1, do wyrównania po świetnej akcji Kaki doprowadził Filippo Inzaghi. W 31. błąd obrony Juve zdołali wykorzystać Rossoneri. Po znakomitej centrze Ambrosiniego, w pole karne wbiegł Bonera, ten podał do Inzaghiego i było 2:1 dla gości. Chwilę później znakomity strzał Kaki zdołał obronić Buffon. W samej końcówce pierwszej odsłony Camoranesi dośrodkował w pole karne, gdzie powinien, znalazł się Trezeguet. Strzał Francuza co prawda obronił Kalac, ale wobec dobitki Salihamidzica był już bez szans. Zaraz po utracie gola przyjezdni ponownie mogli wyjść na prowadzenie, lecz Gattuso nie zdołał pokonać golkipera Bianconerich.

Po zmianie stron widowisko było równie emocjonujące. Juve bardzo szybko było zmuszone do dokonania zmiany, bowiem kontuzji nabawił się Legrottaglie. W 53. gospodarze mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Grygery, ale znakomicie spisał się Kalac. Kilka minut później w znakomitej sytuacji znalazł się rezerwowy Stendardo, ale ten w bardzo dogodnej sytuacji przestrzelił. W 66. czerwoną kartkę zobaczył Bonera i od tego momentu co dziwne, Juventus zaczął mieć problemy z wyprowadzeniem akcji. Pomimo to zdołał w 80. strzelić na 3:2, a na listę strzelców wpisał się po raz drugi Salihamidzic. Później Milan rzucił się do ataku, a Stara Dama kontratakowała. Więcej goli już jednak nie padło, zatem Biało-czarni odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo.

Dla Bianconerich to dopiero pierwsze domowe zwycięstwo nad Czerwono-czarnymi od 2002. roku. Wówczas Juve wygrało 1:0.

Juventus Turyn - AC Milan 3:2 (2:2)

1:0 - Del Piero 12'

1:1 - Inzaghi 14'

1:2 - Inzaghi 31'

2:2 - Salihamidzic 45'

3:2 - Salihamidzic 80'

Juventus: Buffon, Grygera, Legrottaglie (51' Stendardo), Chiellini, Molinaro, Camoranesi (90+2' Nocerino), Sissoko, Tiago, Salihamidzic, Trezeguet (78' Iaquinta), Del Piero.

Milan: Kalac, Bonera, Simic, Maldini, Favalli, Gattuso (83' Gilardino), Pirlo (89' Brocchi), Ambrosini, Kaka, Seedorf, F. Inzaghi (69' Cafu).

Żółte kartki: Sissoko, Camoranesi, Stendardo (Juventus) oraz Ambrosini (Milan).