La Liga. Coraz gorętsza atmosfera w FC Barcelona. Lionel Messi zignorował asystenta Setiena (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu drugi od lewej Lionel Messi i Eder Sarabia

Barcelona traci punkty, mistrzostwo oddala się i atmosfera w klubie jest coraz bardziej napięta. Szatnia jest przeciwko Setienowi. Pokazuje to chociażby zachowanie Lionela Messiego, który podczas meczu zignorował asystenta głównego trenera.

Zaczęło się od bezbramkowego remisu 0:0 z Sevillą. Już po tym spotkaniu FC Barcelona straciła prowadzenie w La Lidze na rzecz Realu Madryt. Kilka dni później Blaugrana zanotowała kolejny remis, tym razem 2:2 z Celtą Vigo. Z kolei Real wygrał i na 7 kolejek przed końcem sezonu ma 2 punkty przewagi nad Barceloną.

W Dumie Katalonii zaczęło się zatem robić nerwowo. Dziennik "Marca" już napisał, że szatnia jest przeciwko Quique Setienowi. "Setien prawie nie rozmawia ze swoimi piłkarzami. Do wszystkiego deleguje Edera Sarabię. Wielu graczy ignoruje go, gdy do nich mówi" - możemy przeczytać w hiszpańskim dzienniku (więcej TUTAJ).

Słowa dziennikarzy potwierdza zachowanie Lionela Messiego w drugiej połowie meczu z Celtą. W trakcie przerwy na uzupełnienie płynów do Argentyńczyka podszedł asystent Setiena Eder Sarabia.

Messi, co widać na poniższym nagraniu, nie był jednak zainteresowany rozmową z asystentem głównego trenera. Odrzucił tylko bidon z napojem i poszedł w drugą stronę, zupełnie ignorując co mówi do niego Sarabia.

We wtorek 30 czerwca, w hitowym pojedynku 33. kolejki La Ligi, Barcelona podejmie Atletico Madryt (godz. 22:00). Jeśli gospodarze nie wygrają tego spotkania, a dzień później Real zdobędzie trzy punkty w starciu z Getafe, to Blaugrana będzie już mogła chyba zapomnieć o obronie mistrzostwa.