Liga Mistrzów. Wyniki środowych meczów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico Madryt
PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico Madryt

Poznaliśmy kolejnych dwóch ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Do Atalanty Bergamo i RB Lipsk dołączyły zespoły Atletic Madryt i PSG. Z rozgrywkami pożegnały się drużyny Liverpoolu i Borussii Dortmund.

Ubiegłoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów Liverpool gra za burtą. Zespół Juergena Kloppa po porażce w pierwszym meczu 0:1 w rewanżu musiał zdobyć gola, aby doprowadzić do dogrywki. Angielskiej drużynie udało się to uczynić chwilę przed przerwą. Później gospodarzom brakowało skuteczności. W dogrywce Liverpool zdobył bramkę i jedną nogą był w ćwierćfinale. Później jednak Atletico zdobył trzy bramki i to zespół z Madrytu gra dalej.

W pierwszym meczu Borussia pokonała na własnym stadionie PSG 2:1. W rewanżu to paryżanie okazali się lepsi zwyciężając 2:0. Drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Wyniki środowych meczów:

Paris Saint-Germain  - Borussia Dortmund 2:0 (2:0) --> RELACJA 1:0 - Neymar 28' 2:0 - Juan Bernat 45+1'

W pierwszym meczu: 2:1 dla Borussii.

Awans: PSG.

Liverpool FC - Atletico Madryt 2:3 (1:0, 1:0) --> RELACJA 1:0 - Georginio Wijnaldum 43' 2:0 - Roberto Firmino 94' 2:1 - Marcos Llorente 97' 2:2 - Marcos Llorente 105+1' 2:3 - Alvaro Morata 120+1'

W pierwszym meczu: 0:1.

Awans: Atletico Madryt.