Podsumowanie meczów 2. rundy el. do Ligi Mistrzów

W meczach 2. rundy eliminacji nie obyło się bez niespodzianek. Zawiodła niestety krakowska Wisła, która grała w Sosnowcu z Levadią Tallin i bardzo szczęśliwie tylko zremisowała z mistrzem Estonii. Popis gry dały drużyny Maccabi Hajfy i FC Kopenhagi. Wysokie zwycięstwo odniósł także Levski Sofia.

Wisła Kraków do przerwy sensacyjnie przegrywała z Levadią Tallin, kiedy to w 41. minucie kibiców zgromadzonych na stadionie w Sosnowcu uciszył Andreev. Wiślacy w dramatycznych okolicznościach doprowadzili do wyrównania, kiedy to w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry po podaniu Pawła Brożka do siatki Estończyków trafił Piotr Ćwielong.

FC Venstpils co prawda wygrało aż 3:0, ale może mówić o sporym szczęściu, bo wszystkie bramki strzeliło w końcówce. W 79. do bramki Dudelage trafił Butriks, a później trafiali jeszcze Kacanov oraz Rimkus.

Zawiódł Inter Turku, który uległ na własnym terenie 0:1 FC Sheriff. Finowie stracili bramkę w 42. minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Suvorov.

Bezbramkowym remisem zakończyła się rywalizacja WIT Georgii Tbilisi z NK Maribor. Gruzini kończyli potyczkę w dziesiątkę po tym, jak Klimiaszwili w 83. minucie zobaczył czerwoną kartkę.

Popis gry dała ekipa z Sofii. Levski rozbił 4:0 Sant Julię zdobywając wszystkie bramki dopiero po zmianie stron. Klub z Andory od 54. grał w dziesiątkę, a do tego czasu przegrywał tylko różnicą jednej bramki.

Maccabi Hajfa rozgromiło 6:0 Glentoran Belfast. Bohaterem spotkania został Dvaliszwili, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Wygrało Debreceni, które co prawda miało problemy z Kalmarem, ale w końcówce rozstrzygnęło losy meczu na swoją korzyść i zaaplikowało swojemu przeciwnikowi dwie bramki nie tracąc żadnej.

W konfrontacji Tirany ze Stabaekiem padł remis 1:1. Tym samym losu awansu są przed rewanżem jeszcze otwarte, chociaż w korzystniejszej sytuacji znajdują się Norwegowie.

FC Kopenhaga rozgromiła FK Mogren strzelając drużynie z Czarnogóry po trzy bramki w obu częściach rywalizacji. Już w 8. minucie na 1:0 trafił Kristensen, a w 16. i 24. na listę strzelców wpisywali się odpowiednio Jorgensen i Almeida. Po zmianie stron dwukrotnie trafił N’Doye i raz Nordstrand.

Zawiódł SV Salzburg. Mistrzowie Austrii tylko zremisowali u siebie 1:1 z Bohemians Dublinem. W 25. minucie prowadzenie gospodarzom dał Dudić, a w 58. losy rywalizacji na ich korzyść mógł rozstrzygnąć Janko, ale nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Po 120 sekundach za to Ndo doprowadził do wyrównania.

HSK Zrinjski szczęśliwie, ale pokonało 1:0 Slovan Bratysławę. Jedynego gola w tej potyczce strzelił Kordić.

FH Hafnarfjordur został rozbity na własnym terenie przez kazachstańskie Aktobe. Bohaterem spotkania został zdobywca dwóch goli - Golovskoi. Gospodarze od 54. grali w dziesiątkę, kiedy to czerwoną kartkę zobaczył Gudmundsson.

Wyniki meczów 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów:

FK Ventspils (Łotwa) - Football 1991 Dudelange (Luksemburg) 3:0 (0:0)

1:0 - Butriks 79'

2:0 - Kacanov 86'

3:0 - Rimkus 87'

Inter Turku (Finlandia) - Sheriff Tiraspol (Mołdawia) 0:1 (0:1)

0:1 - Suvorov (k.) 42'

WIT Georgia Tbilisi (Gruzja) - NK Maribor (Słowenia) 0:0

Levski Sofia (Bułgaria) - UE Sant Julia (Andora) 4:0 (0:0)

1:0 - Tasevski 50'

2:0 - Hristov 64'

3:0 - Hristov 72'

4:0 - Gadjev 82'

Maccabi Hajfa (Izrael) - Glentoran Belfast (Irlandia Północna) 6:0 (1:0)

1:0 - Refaelov 36'

2:0 - Katan 52'

3:0 - Dvaliszwili 57'

4:0 - Dvaliszwili 81'

5:0 - Arbeitman 83'

6:0 - Shahbary 89'

Debreceni VSC (Węgry) - Kalmar FF (Szwecja) 2:0 (0:0)

1:0 - Varga 73'

2:0 - Kiss 86'

SK Tirana (Albania) - Stabaek IF (Norwegia) 1:1 (0:1)

0:1 - Kobayashi 34'

1:1 - Mukaj 50'

FC Kopenhaga (Dania) - FK Mogren (Czarnogóra) 6:0 (3:0)

1:0 - Kristensen 8'

2:0 - Jorgensen 16'

3:0 - Almeida 24'

4:0 - N'Doye 69'

5:0 - N'Doye 74'

6:0 - Nordstrand 82'

SV Salzburg (Austria) - Bohemians Dublin (Irlandia) 1:1 (1:0)

1:0 - Dudić 25'

1:1 - Ndo 60'

Wisła Kraków - Levadia Tallin (Estonia) 1:1 (0:1)

0:1 - Andreev 41'

1:1 - Ćwielong 90'+3'

HSK Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina) - Slovan Bratysława (Słowacja) 1:0 (0:0)

1:0 - Kordić 48'

FH Hafnarfjordur (Islandia) - Aktobe Lento (Kazachstan) 0:4 (0:0)

0:1 - Tleshev 49'

0:2 - Golovskoi 57'

0:3 - Khayrullin 70'

0:4 - Golovskoi 85'