Podsumowanie wtorkowych meczów el. do Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Wtorkowe mecze 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów nie obyły się bez niespodzianek. Zawiodła przede wszystkim drużyna Ekranasu, która tylko zremisowała na własnym terenie z FK Baku, a Pjunik zdołał zremisować z Dinamem Bukareszt. Wygrała drużyna APOELu Nikozja, a jedną z bramek strzelił Marcin Żewłakow.

BATE Borysów zgodnie z planem pokonało Makedoniję. Białorusini już do przerwy prowadzili po bramce strzelonej przez Krivetsa, a po zmianie stron wynik rywalizacji na 2:0 ustalił Skavysh.

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Pjunika Erawan z Dinamem Zagrzeb. Na pewno klub z Armenii może być zadowolony z takiego rozstrzygnięcia.

APOLE Nikozja wygrał na wyjeździe 2:0 z EB/Steymur, a jedną z bramek strzelił Marcin Żewłakow. Ponadto na listę strzelców wpisał się Mirosavljević.

Po emocjonującym meczu remisem 2:2 zakończył się pojedynek Ekranasu Poniewieże z FK Baku. Faworytem była ekipa z Litwy i to ona objęła prowadzenie po bramce z rzutu karnego Bicki, ale w 78. do wyrównania doprowadził Almeida. W 90., kiedy to na listę strzelców wpisał się Batista zapachniało sensacją, ale skończyło się na niespodziance, bo po chwili trafił Trakys.

Partizan Belgrad rozgromił 4:0 Rhyl FC. Krstajić już w 17. minucie dał swojej ekipie prowadzenie, a po 60 sekundach Cleo podwyższył na 2:0. Jeszcze przed przerwą na 3:0 trafił Diarra, a w 69. wynik pojedynku ustalił Djordjević.