Liga Mistrzów 2020. Chelsea - Bayern. Kryzys Roberta Lewandowskiego w fazie pucharowej zakończony!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Przed wtorkowym meczem "Bild" wyliczył Robertowi Lewandowskiemu, od ilu minut nie strzelił gola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. To już nieaktualne. W starciu z Chelsea Polak zakończył tę niemoc.

W fazie pucharowej Ligi Mistrzów Robert Lewandowski nie strzelał przez 672 minuty. W 76. minucie meczu na Stamford Bridge w Londynie Polak zdobył bramkę na 3:0 dla Bayernu Monachium. Dla Lewandowskiego był to już 39. gol w tym sezonie w barwach Bayernu i 11 trafienie w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Polak ponownie został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców tych rozgrywek. O jednego gola wyprzedza rewelacyjnego Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund.

Co więcej, jeszcze nigdy w jednej edycji Ligi Mistrzów nie strzelił aż 11 goli. 10 bramek miał w 13 spotkaniach w sezonie 2012/2013, gdy z Borussią dotarł do finału Champions League. Teraz na 11 trafień potrzebował zaledwie 6 spotkań.  We wtorkowy wieczór Lewandowski rozegrał znakomity mecz. Najpierw asystował przy dwóch golach Serga Gnabry'ego, a później sam wpisał się na listę strzelców.

Bayern wygrał na wyjeździe z Chelsea 3:0 i jest o krok od awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkanie w tej parze odbędzie się w środę 18 marca o godzinie 21.00.