Serie A. Wielki jubileusz Cristiano Ronaldo. Rozegrał 1000. mecz w karierze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo osiągnął kolejny kamień milowy w swojej karierze. Portugalczyk znalazł się w wąskim gronie zawodników, którzy rozegrali 1000 meczów w seniorskiej piłce. Jubileuszowy występ przypadł na spotkanie ze SPAL (2:1).

W sobotę Cristiano Ronaldo powrócił do wyjściowego składu Juventusu Turyn. Portugalczyk grał od pierwszej minuty w wyjazdowym meczu ze SPAL. W 39. minucie otworzył wynik spotkania. W ten sposób uczcił swój 1000. występ w karierze.

Jak poinformował portal goal.com, Cristiano Ronaldo dołączył do wąskiego grona zawodników, którzy mają na swoim koncie tysiąc rozegranych meczów w seniorskiej piłce.

Jednocześnie był to 73. występ Ronaldo w barwach Juventusu. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki większość swoich meczów rozegrał w Realu Madryt. Dla zespołu z Santiago Bernabeu zaliczył 438 spotkań.

W ciągu niespełna dekady stał się najlepszym strzelcem Realu, pomagając klubowi w zdobyciu łącznie aż piętnastu różnych trofeów, w tym trzech z rzędu triumfów w Lidze Mistrzów.

Ponadto Ronaldo zagrał 164 razy w barwach reprezentacji Portugalii, dla której strzelił 99 bramek i poprowadził ją do zwycięstwa na Euro 2016 we Francji. CR7 kolejne spotkanie rozegra już w środę, 26 lutego. Juventus Turyn w Lidze Mistrzów zmierzy się na wyjeździe z Olympique Lyon.

Czytaj także:Bundesliga: katastrofa w Berlinie. Hertha zdemolowana przez 1. FC Koeln. Krzysztof Piątek bezradnyLa Liga. Barcelona - Eibar. Pewna wygrana mistrza. Cztery gole Leo Messiego