PKO Ekstraklasa. 393 dni czekania i dość. Juliusz Letniowski wreszcie zadebiutował w Lechu Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PRZEMYSLAW SZYSZKA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Juliusz Letniowski
Newspix / PRZEMYSLAW SZYSZKA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Juliusz Letniowski

Trudno w to uwierzyć, ale Juliusz Letniowski czekał na debiut w Lechu ponad rok. W meczu z Rakowem Częstochowa (3:0) były pomocnik Bytovii Bytów wreszcie zaliczył premierowy występ w poznańskim klubie.

21-latek trafił do "Kolejorza" 11 stycznia ubiegłego roku. - Byłbym głupi, gdybym nie skorzystał z tej oferty - mówił wtedy, nie spodziewając się zapewne, jak bardzo będzie musiał uzbroić się w cierpliwość.

Pobyt w stolicy Wielkopolski Juliusz Letniowski zaczął od problemów ze stawem kolanowym. Potem doskwierała mu łękotka, przez co musiał przejść artroskopię. Gdy już zanosiło się na powrót do treningów, zawodnikowi przyplątały się powikłania. W sezonie 2018/2019 nie zagrał już potem ani razu, miał też mocno zaburzony letni okres przygotowawczy. Trenował tylko indywidualnie.

Przełom nastąpił 18 września ubiegłego roku, gdy pomocnik "Kolejorza" rozegrał pierwszy mecz w nowych barwach. Wszedł na boisko w meczu II-ligowych rezerw z Górnikiem Polkowice (0:3). Później systematycznie odbudowywał formę w drugim zespole, uzbierał w nim w sumie dziesięć występów i zdobył trzy bramki.

Właściwy debiut, bo w pierwszej drużynie, nastąpił jednak dopiero w ubiegłą sobotę - w starciu z Rakowem Częstochowa (3:0). Letniowski pojawił się na placu gry w 83. minucie, zastępując strzelca drugiego gola, Tymoteusza Puchacza. Od dnia podpisania umowy do tego momentu minęły 393 dni!

- Dostałem dziesięć minut i starałem się robić to co potrafię najlepiej. Powalczyłem, próbowałem utrzymywać korzystny wynik. Najważniejsze że wygraliśmy, a jeśli chodzi o mnie, oby tych minut było w przyszłości jak najwięcej - przyznał 21-latek.

Lechici bardzo dobrze zaczęli ligową wiosnę, choć wielu się tego po nich nie spodziewało. - Już na obozie w Turcji dobrze wyglądaliśmy w sparingach z NK Maribor i Szachtarem Donieck. Pokazaliśmy, że to nie był przypadek i teraz możemy pójść do przodu w lidze. Sobotnia wygrana powinna nas napędzić - dodał.

->PKO Ekstraklasa: Marek Papszun zirytowany: Mam nadzieję, że Lech nie będzie narzekał na sędziowanie

->PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa znów liderem, Pogoń Szczecin umocniła się na podium. Zobacz wyniki i tabelę

Czy Juliusz Letniowski wywalczy wiosną miejsce w podstawowym składzie Lecha?