Sparing. Przegrana próba generalna Górnika Zabrze. Red Bull Salzburg nie dał szans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabre
Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabre

W ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Red Bull Salzburg 0:3. Austriacki zespół wszystkie gole zdobył przed przerwą.

Dla Górnika Zabrze sparingowy mecz z Red Bull Salzburg był zwieńczeniem zimowego okresu przygotowawczego. Zabrzanie już w piątek wybrali się do Austrii, gdzie zmierzyli się z mistrzem kraju i uczestnikiem Ligi Mistrzów. Trener gospodarzy na starcie przeciwko polskiej drużynie wystawił niemal najmocniejszy skład. Również Górnik nie oszczędzał swoich liderów.

Red Bull pierwszy cios zadał już w szóstej minucie, kiedy to bramkarza Górnika pokonał Masaya Okugawa. Gospodarze dominowali i zepchnęli do defensywy zabrzański zespół. To przyniosło kolejne gole. Zdobyli je Hee-Chan Hwang oraz Patson Daka, który po odejściu Erlinga Haalanda jest najlepszym strzelcem drużyny z Salzburga.

Po przerwie gole już nie padły. Red Bull nie forsował tempa, a Górnik nie był w stanie odpowiedzieć choćby jednym trafieniem. Za zabrzanami jednak cenny sprawdzian z jednym z czołowych europejskich klubów, który jest kuźnią talentów.

Red Bull Salzburg - Górnik Zabrze 3:0 (3:0) 1:0 - Masaya Okugawa 6' 2:0 - Hee-Chan Hwang 19' 3:0 - Patson Daka 31'

Red Bull Salzburg: Cican Stanković - Andre Ramalho, ALbert Vallci, Maximilian Woeber, Andreas Ulmer - Patrick Farkas, Zlatko Junuzović, Enock Mwepu, Masaya Okugawa - Hwang Hee-chan, Patson Daka.

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Erik Jirka, Szymon Matuszek, Roman Prochazka (46' Alasana Manneh), Łuksaz Wolsztyński (80' Piotr Krawczyk), Jesus Jimenez - Igor Angulo.

Bundesliga. Juergen Klinsmann zachwyca się Krzysztofem Piątkiem. "Daje jakość, jest głodny gry"