Sparing: KGHM Zagłębie Lubin lepsze od Universitatei Craiova

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / P.Dziurman / Na zdjęciu: piłkarze KGHM Zagłębia Lubin
Newspix / P.Dziurman / Na zdjęciu: piłkarze KGHM Zagłębia Lubin

W rozgrywanym w Belek sparingu, KGHM Zagłębie Lubin pewnie pokonał Universitateę Craiova 3:0. Bramki dla zespołu grającego w PKO Ekstraklasie zdobyli Rok Sirk, Filip Starzyński i Patryk Szysz.

Po przegranym meczem z Dinamem Moskwa, KGHM Zagłębie Lubin mierzyło się z czwartym zespołem ligi rumuńskiej. Zespół Martina Seveli prezentował się bardzo dobrze. Już w 23. minucie po akcji Damiana Oko, strzał oddał Damjan Bohar. Co prawda Laurentiu Popescu obronił, jednak dobijał Rok Sirk i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Do przerwy nie padł już żaden gol, chociaż obie drużyny miały swoje szanse. W KGHM Zagłębiu aktywny w ofensywie był Filip Starzyński, jednak raz nie potrafił pokonać bramkarza z Rumunii, a po chwili jego akcji nie wykorzystał Kacper Chodyna.

Jukić z Korony do FK Sarajewo. Zobacz więcej!

W drugiej połowie piłkarze z Lubina strzelili jeszcze dwa gole. Najpierw po zespołowej akcji wynik podwyższył Filip Starzyński, a w końcówce spotkania Olaf Nowak świetnie obsłużył Patryka Szysza i ten ustalił wynik na 3:0.

Lukas Podolski zagra w Turcji. Zobacz więcej!

KGHM Zagłębie Lubin - Universitatea Craiova 3:0 (1:0) 1:0 - Rok Sirk 23' 2:0 - Filip Starzyński 47' 3:0 - Patryk Szysz 82'

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Kacper Chodyna (64' Alan Czerwiński), Bartosz Kopacz (64' Dominik Jończy), Lubomir Guldan, Damian Oko (46' Michał Bogacz) - Sasa Zivec (64' Bartosz Białek), Łukasz Soszyński (64' Patryk Szysz), Matyas Tajti, Filip Starzyński, Damjan Bohar - Rok Sirk (64' Olaf Nowak).

Universitatea Craiova (skład wyjściowy): Laurentiu Popescu - Stefan Vladoiu, Mihai Balasa, Tiago Ferreira, Alexandru Matel - Cristian Barbut, Antoni Iwanow, Ionut Popescu, Marian Danciu, Luis Nitu - Jovan Marković.