Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Niewielka przewaga Roberta Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Timo Werner i Robert Lewandowski

Tylko jedną bramkę przewagi ma Robert Lewandowski w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. W piątek niemiecka ekstraklasa wznawia rozgrywki po zimowej przerwie.

Aż 19 goli na koncie po rundzie jesiennej ma Robert Lewandowski. Tak fantastyczny wynik nie sprawia jednak, że Polak może być pewien korony króla strzelców. Równie znakomicie w tym sezonie spisuje się Timo Werner z RB Lipsk. Reprezentant Niemiec jest gorszy tylko o jedną bramkę.

To między Lewandowskim a Wernerem powinna rozstrzygnąć się walka o miano najlepszego strzelca Bundesligi. Trzeci Rouwen Hennings z Fortuny Duesseldorf ma 11 goli. Przy okazji Werner i Lewandowski spróbują pobić wybitny rekord Gerda Muellera, który w jednym sezonie Bundesligi aż 40 razy pokonywał bramkarzy.

W piątek po zimowej przerwie wraca Bundesliga. O godz. 20:45 Schalke 04 podejmie lidera ligi Borussię Moenchengladbach. Werner swoje spotkanie rozegra w sobotę (godz. 18:30). RB Lipsk podejmie Union Berlin z Rafałem Gikiewiczem w bramce.

Na Roberta Lewandowskiego trzeba będzie poczekać do niedzieli. Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe z Herthą Berlin (godz. 15:30).