Serie A: wyczekiwane zwycięstwo US Sassuolo z Brescią Calcio. Pech Mario Balotellego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Simone Venezia / Na zdjęciu: radość piłkarzy Sassuolo
PAP/EPA / Simone Venezia / Na zdjęciu: radość piłkarzy Sassuolo

Centymetry zdecydowały w dwóch sytuacjach o tym, że Mario Balotelli nie strzelił gola US Sassuolo. Neroverdi wygrali 2:0 z Brescią Calcio zaległy mecz Serie A.

Bramkostrzelna drużyna z Reggio Emilia prowadziła 1:0 po pierwszej połowie. Hamed Traore zaskoczył Enrico Alfonso strzałem przy bliższym słupku, którego powinien pilnować bramkarz Brescii Calcio. Asystował Domenico Berardi, którego liczby w tym sezonie to osiem goli oraz trzy asysty.

Piłka wpadła przed przerwą również do bramki Gianluci Pegolo, jednak strzelec Mario Balotelli był na minimalnym spalonym i gol nie został uznany. Były reprezentant Włoch miał pecha w tym spotkaniu. Krótko po przerwie złapał się za głowę, ponieważ przestrzelił nieznacznie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Skuteczniejsi byli goście. W 71. minucie Francesco Caputo ustalił wynik na 2:0 i US Sassuolo zwyciężyło po czterech kolejkach bez wygranej. Z kolei Brescia Calcio pozostaje w strefie spadkowej.

Mecz został przełożony po śmierci Giorgio Squinziego, który był właścicielem US Sassuolo.

Brescia Calcio - US Sassuolo 0:2 (0:1) 0:1 - Hamed Junior Traore 25' 0:2 - Francesco Caputo 71'

Brescia: Enrico Alfonso - Stefano Sabelli, Andrea Cistana, Jhon Chancellor, Ales Mateju - Dimitri Bisoli, Sandro Tonali, Romulo, Nikolas Spalek (65' Emanuele Ndoj) - Ernesto Torregrossa (72' Alfredo Donnarumma), Mario Balotelli (78' Alessandro Matri)

Sassuolo: Gianluca Pegolo - Jeremy Toljan, Filippo Romagna, Marlon - Rogerio (72' Giorgos Kyriakopoulos), Pedro Obiang, Manuel Locatelli, Domenico Berardi (88' Federico Peluso), Hamed Junior Traore, Jeremie Boga (85' Alfred Duncan) - Francesco Caputo

Żółte kartki: Spalek, Torregrossa (Brescia) oraz Toljan, Rogeiro, Obiang (Sassuolo)

Sędzia: Marco Di Bello

Czy US Sassuolo zakończy sezon w górnej połowie tabeli Serie A?