Premier League. Chelsea FC - AFC Bournemouth: niespodziewana porażka londyńczyków, Artur Boruc na ławce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Willian (z lewej) i Diego Rico (z prawej)
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Willian (z lewej) i Diego Rico (z prawej)

Ekipa AFC Bournemouth dość niespodziewanie zdobyła Londyn. W spotkaniu 17. kolejki Premier League 2019/2020 zespół, którego zawodnikiem jest Artur Boruc, pokonał na wyjeździe Chelsea FC 1:0.

Chelsea była faworytem sobotniego starcia, ale musiała się mieć na baczności, bo przegrała ostatnią potyczkę z Bournemouth aż 0:4 (wówczas w bramce AFC stał Boruc).

W pierwszej połowie spotkania w Londynie na boisku działo się niewiele, bo żadna z ekip nie dążyła za wszelką cenę do zdobycia bramki. Wobec tego niewiele pracy mieli Kepa Arrizabalaga oraz Aaron Ramsdale.

Aktywny był napastnik The Blues, Tammy Abraham, ale miał on zbyt małe wsparcie ze strony klubowych kolegów i przed przerwą nie padł żaden gol.

Po zmianie stron odważniej postanowili zaatakować The Cherries, którzy co chwila gościli pod polem karnym podopiecznych Franka Lamparda.

Jednak to gospodarze jako pierwsi mogli wyjść na prowadzenie, ale celny strzał głową Emersona z bliskiej odległości znakomicie obronił Ramsdale.

Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na Chelsea FC w 84. minucie konfrontacji. Wówczas Jefferson Lerma zagrał piłkę do Dana Goslinga, zaś ten przelobował wychodzącego z bramki Arrizabalagę.

Londyńczycy już nie byli w stanie odpowiedzieć przeciwnikowi i ich szósta w sezonie porażka stała się faktem.

Do niespodzianki doszło również w Leicester, gdzie będące wiceliderem rozgrywek Lisy tylko zremisowały z walczącym o utrzymanie Norwich City (1:1).

Premier League, 17. kolejka:

Chelsea FC - AFC Bournemouth 0:1 (0:0) 0:1 - Dan Gosling 84'

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Antonio Ruediger, Kurt Zouma, Emerson Palmieri - N'Golo Kante, Jorginho (78' Michy Batshuayi) - Willian (65' Callum Hudson-Odoi), Mason Mount, Christian Pulisić (65' Mateo Kovacić) - Tammy Abraham.

AFC Bournemouth: Aaron Ramsdale - Jack Stacey, Simon Francis, Chris Mepham, Diego Rico - Lewis Cook, Jefferson Lerma, Philip Billing - Dan Gosling, Ryan Fraser - Joshua King (76' Dominic Solanke).

Żółte kartki: Mateo Kovacić (Chelsea FC) oraz Dan Gosling, Lewis Cook (AFC Bournemouth).

Sędziował: Graham Scott.

***

Leicester City - Norwich City 1:1 (1:1) 0:1 - Teemu Pukki 26' 1:1 - Jamie Vardy 38'

Burnley FC - Newcastle United 1:0 (0:0) 1:0 - Chris Wood 58'

Sheffield United - Aston Villa 2:0 (0:0) 1:0 - John Fleck 50' 2:0 - John Fleck 73'