Serie A: Inter Mediolan nowym liderem. Thiago Cionek asystował przy golu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Claudio Villa - Inter / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Getty Images / Claudio Villa - Inter / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan

Thiago Cionek asystował przy golu w przegranym 1:2 meczu SPAL-u z Interem. Drużyna Antonio Conte jest nowym liderem ligi włoskiej. Własne show robi w tym sezonie Ciro Immobile w barwach Lazio.

Thiago Cionek wszedł na boisko z ławki rezerwowych już w pierwszej połowie. Jego asysta przy golu Mattii Valotego nie była spektakularna, co nie zmienia faktu, że znalazł się w odpowiednim miejscu i uruchomił pomocnika, który następnie popisał się rajdem między obrońcami Interu. To trafienie było jedyną odpowiedzią na dwa wcześniejsze gole Lautaro Martineza. Drużyna z Mediolanu zgodnie z przewidywaniami wygrała 2:1 i jest nowym liderem Serie A.

Inter wykorzystał szansę, która zrodziła się po remisie 2:2 dotychczasowego lidera Juventusu FC z US Sassuolo.

W pokonanym zespole z Ferrary grał od początku do końca Arkadiusz Reca, a Bartosz Salamon był przez 90 minut na ławce rezerwowych gości.

Trzecie w tabeli pozostaje Lazio. Stołeczna drużyna nie popsuła sobie świetnych statystyk w konfrontacjach z Udinese Calcio. Tym razem zwyciężyła 3:0, a Ciro Immobile strzelił dwa gole. Lider rankingu strzelców oraz klasyfikacji kanadyjskiej zdobył w tym sezonie 17 bramek, a przy pięciu asystował. Była w tym meczu jeszcze jedna jedenastka, ale Ciro nie jest zawodnikiem zachłannym i oddał piłkę Luisowi Alberto. W 82. minucie wszedł na boisko z ławki rezerwowych Łukasz Teodorczyk.

14. kolejka Serie A:

Inter Mediolan - SPAL 2:1 (2:0) 1:0 - Lautaro Martinez 16' 2:0 - Lautaro Martinez 41' 2:1 - Mattia Valoti 50'

Lazio - Udinese Calcio 3:0 (3:0) 1:0 - Ciro Immobile 9' 2:0 - Ciro Immobile (k.) 36' 3:0 - Luis Alberto (k.) 45'

Czy Inter Mediolan zakończy rok na szczycie tabeli Serie A?