Liga Mistrzów. Crvena Zvezda - Bayern. Thomas Mueller skomentował wyczyn Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

- Wielki szacunek - tak Thomas Mueller skomentował wyczyn Roberta Lewandowskiego, który we wtorkowy wieczór strzelił cztery gole w meczu Bayernu Monachium z Crveną Zvezdą Belgrad (6:0) w Lidze Mistrzów.

[tag=2800]

Robert Lewandowski[/tag] nie zwalnia tempa. Po fantastycznej serii w Bundeslidze, czyli 11 meczach z rzędu z co najmniej jednym golem, która zakończyła się w ostatnią sobotę (czytaj więcej TUTAJ), we wtorek Polak błysnął w wielkim stylu w Lidze Mistrzów.

Nasz napastnik strzelił aż cztery gole w wyjazdowym meczu z Crveną Zvezdą Belgrad (6:0). Co więcej, dokonał tego w zaledwie 14 minut!

Nic dziwnego, że Lewandowskiego wychwalają niemieckie media, które zgodnie oceniły jego występ jako "klasa światowa" (więcej TUTAJ).

Pod wrażeniem wyczynu Lewandowskiego jest także Thomas Mueller, który w 77. minucie zmienił go na boisku w Belgradzie. Niemiecki napastnik zdecydował się na komentarz na Twitterze.

"4 gole w 14 minut. WIELKI szacunek" - czytamy na profilu piłkarza Bayernu Monachium. We wszystkich rozgrywkach Robert Lewandowski strzelił w tym sezonie dla mistrza Niemiec aż 27 bramek! Jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi (16 goli), a także obecnie najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów (10 goli).

W Monachium liczą tylko na to, że Polak pokaże taką dyspozycję w pierwszej połowie 2020 roku, gdy Bayern będzie rozgrywał najważniejsze mecze sezonu. A z tym w ostatnich latach bywało różnie, przez co Lewandowski był już mocno krytykowany przez niemiecką prasę.