The Championship: ważne zwycięstwo Leeds United, drużyna Mateusza Klicha liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Leeds United liderem The Championship. "Pawie" - z Mateuszem Klichem w składzie - wygrały ważne wyjazdowe spotkanie z Reading FC 1:0.

Decydujący gol padł dopiero w 87. minucie, a zdobył go Jack Harrison. Dzięki temu drużyna Marcelo Bielsy zajmuje 1. miejsce w tabeli z przewagą jednego punktu nad West Bromwich Albion, które w środę zmierzy się u siebie z Bristol City.

Mateusz Klich wystąpił na Madejski Stadium od początku i w 66. minucie został zmieniony przez Ezgjana Alioskiego.

Innym Polakom poszło we wtorek zdecydowanie gorzej. Derby County Krystiana Bielika (wystąpił w pełnym wymiarze) uległo Fulham FC 0:3, a Huddersfield Town Kamila Grabary i Millwall FC Bartosza Białkowskiego wywalczyły remisy. Nasi bramkarze również spędzili na boisku po 90 minut.

->Premier League: Aston Villa ucieka od strefy spadkowej

Fulham FC - Derby County 3:0 (2:0) 1:0 - Bobby Reid 7' 2:0 - Aleksandar Mitrović 40' 3:0 - Tom Cairney 89'

Huddersfield Town - Swansea City 1:1 (1:1) 0:1 - Jay Fulton 18' 1:1 - Karlan Grant 41'

Millwall FC - Wigan Athletic 2:2 (1:1) 0:1 - Anthony Pilkington 3' 1:1 - Shaun Hutchinson 24' 1:2 - Antonee Robinson 56' 2:2 - Matt Smith 60'

Reading FC - Leeds United 0:1 (0:0) 0:1 - Jack Harrison 87'

->The Championship: remis Hull City, 90 minut Kamila Grosickiego

Czy Leeds United awansuje do Premier League?