Bundesliga. Pogrom w Lipsku. RB rozbiło 1.FC Koeln

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Emil Forsberg (z prawej)
PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Emil Forsberg (z prawej)

RB Lipsk potwierdziło swoje mistrzowskie aspiracje. Zespół spod znaku czerwonego byka pokonał przed własną publicznością 1.FC Koeln 4:1. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Emil Forsberg.

Działacze RB Lipsk nie ukrywają wysokich aspiracji, które sięgają zdetronizowania Bayernu Monachium. W tym sezonie zespół wspierany przez koncern Red Bull prezentuje wysoką formę, a potwierdził ją w starciu przeciwko 1.FC Koeln. Ekipa z Lipska nie dała beniaminkowi Bundesligi żadnych szans.

RB w 22. minucie objęło prowadzenie. Po dograniu Christophera Nkunku gola zdobył Timo Werner, który tylko dołożył nogę i pokonał bramkarza. Po dziesięciu minutach było już 2:0 dla gospodarzy. Wtedy to rzut karny na gola zamienił Emil Forsberg. Po kilku chwilach RB podwyższyło wynik, a tym razem na listę strzelców wpisał się Konrad Laimer.

1.FC Koeln zdołało odpowiedzieć jedynie trafieniem Rafaela Czichosa w 39. minucie. Po przerwie miejscowi już nie forsowali tempa. RB kontrolowało przebieg spotkania, ale zdołało zadać jeszcze jeden cios. Swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Forsberg.

RB Lipsk - 1.FC Koeln 4:1 (3:1) 1:0 - Timo Werner 22' 2:0 - Emil Forsberg (k.) 32' 3:0 - Konrad Laimer 37' 3:1 - Rafael Czichos 39' 4:1 - Emil Forsberg 79' [multitable table=1143 timetable=10723]Tabela/terminarz[/multitable] Zobacz także: Premier League. West Ham - Tottenham. Zwycięski debiut Jose Mourinho Bundesliga. Robert Lewandowski zatrzymany. Fortuna mu nie sprzyja! Ale Bayern gromi