Serie A. SPAL - Napoli. Świetne statystyki Arkadiusza Milika. Jest najlepszy w lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Po dwóch bramkach z Hellasem Werona tym razem Arkadiusz Milik znalazł sposób na golkipera SPAL. Polak otworzył wynik precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. W tej dziedzinie jest obecnie najlepszy w całej lidze.

Napastnik SSC Napoli po nieudanym początku sezonu wreszcie wraca na właściwe tory. Przed tygodniem strzelił pierwsze dwa gole (z Hellasem) w tej edycji Serie A. Teraz poszedł za ciosem, w wyjazdowym meczu ze SPAL.

W 9. minucie Arkadiusz Milik otrzymał podanie od Allana, a następnie zdecydował się na strzał z ok. 22 metrów. Nie dał szans bramkarzowi SPAL Etritowi Berishy.

Dla Milika był to trzydziesty gol w Serie A, w 71. występie w barwach SSC Napoli.

Ciekawe dane zaprezentował serwis Opta. Okazuje się, że Polak po golu ze SPAL awansował na pierwsze miejsce w pewnym rankingu. Biorąc pod uwagę mecze z dwóch ostatnich sezonów, zdobył aż siedem goli po uderzeniach spoza pola karnego.

Takim dorobkiem w całej Serie A może się pochwalić jedynie klubowy kolega Milika Dries Mertens, a w cieniu Polaka i Belga jest m.in. Cristiano Ronaldo (Juventus).

Milik dał Napoli prowadzenie, ale w 16. minucie wyrównał Jasmin Kurtić. Mecz zakończył się remisem 1:1. Wystąpiło w nim aż czterech Polaków. Obok Milika także: Arkadiusz Reca (SPAL), Piotr Zieliński (Napoli) i Thiago Cionek (SPAL). Ten ostatni wszedł na boisko w II połowie.

Zobacz także: Serie A: SPAL - Napoli. Arkadiusz Milik rozpędza się. Gol Polaka i remis Azzurrich Zobacz także: Serie A. Mario Balotelli znów wywołał skandal. Zniszczył aparat fotoreporterowi