Serie A. AS Roma - AC Milan. Stefano Pioli postawi na Piątka? "Udowodnił, że gra dla drużyny"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

"W meczu z Lecce Krzysztof Piątek udowodnił, że jest bardzo wartościowym piłkarzem dla drużyny" - pisze włoski dziennikarz Antonio Vitiello. Według niego trener Milanu Stefano Pioli postawi na Polaka w niedzielnym hicie Serie A z Romą.

[tag=43202]

Krzysztof Piątek[/tag] nie prezentował się najlepiej na początku sezonu, jednak odstawienie go od podstawowego składu AC Milan przez Stefano Piolego było niemiłym zaskoczeniem dla polskich kibiców. Nasz rodak rozpoczął ostatnie spotkanie z Lecce na ławce rezerwowych.

W drugiej połowie "Il Pistolero" pojawił się na boisku w miejsce Rafaela Leao i zaprezentował się korzystnie. Przede wszystkim Polak strzelił gola, pierwszego w tym sezonie z gry. I choć Rossoneri tylko zremisowali (2:2), Piątek był jednym z wygranych tego meczu.

W niedzielę Milan czeka znacznie trudniejsze zadanie, czyli starcie na Stadio Olimpico z Romą. Według Antonio Vitiello, redaktora naczelnego serwisu milannews.it, Piątek powinien pojawić się w "11" gości.

Media: czas na duet Piątka z Leao. Czytaj więcej--->>>

"W drugiej połowie meczu z Lecce udowodnił, że jest bardzo wartościowym piłkarzem dla drużyny, musi tylko przebywać w polu karnym" - pisze Vitiello w komentarzu dla serwisu tuttomercatoweb.com.

"Leao również pokazał się z niezłej strony, jednak marnował swoje sytuacje. Pioli musi także przemyśleć ustawienie, w którym Leao i Piątek znaleźliby się na boisku w tym samym momencie. To mogłoby się udać" - ocenia.

Vitiello zauważa również, że wystawienie Piątka od pierwszej minuty na spotkanie z Romą mogłoby być dobrym pomysłem ze względu na dobre statystyki Polaka na Stadio Olimpico. Krzysztof Piątek skomentował mecz z Lecce. Czytaj więcej--->>>

Polski napastnik strzelał gola w każdym swoim występie na tym obiekcie - dwa razy w barwach Genoa CFC i raz w koszulce Milanu, właśnie w starciu z Romą.