Eliminacje Euro 2020. Bułgaria - Anglia: sędzia dwa razy przerwał mecz przez rasistów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: piłkarze podczas przerwy w meczu Bułgaria - Anglia

Rasistowskie przyśpiewki, naśladowanie małp i nazistowskie gesty. Bułgarscy kibole przekroczyli wszelkie granice w trakcie meczu z Anglią w el. Euro 2020.

Już przed meczem były realne obawy, że może dojść do rasistowskiego skandalu w trakcie meczu Bułgaria - Anglia w eliminacjach Euro 2020. Miejscowi kibice znani są z tego, że nie tolerują ludzi o innym kolorze skóry. Niestety, nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie obaw.

Eliminacje EURO 2020. Bułgarzy odpowiadają na słowa Southgate'a. "Czujemy się urażeni" >> Sędzia pierwszy raz przerwał mecz w 28. minucie przy stanie 2:0 dla Anglików. Spiker następnie apelował o spokój na trybunach. Pomogło, ale tylko na kilka chwil. W 43. minucie arbiter znowu przerwał grę.

"Daily Mirror" informuje, że z trybun dobiegały rasistowskie przyśpiewki, odgłosy małp, a także w stronę zawodników kierowano nazistowskie gesty.

Eliminacje Euro 2020. W Bułgarii zmarł kibic reprezentacji Anglii >> W przerwie meczu bułgarski kapitan Iwelin Popow udał się pod sektor kibiców. Apelował o spokój i ostrzegał, że kolejny taki incydent doprowadzi do zakończenia starcia.

Czy sędzia powinien całkowicie przerwać mecz Bułgaria - Anglia?