Reprezentacja Polski kobiet efektownie pokonała Cypr. Przed nią duże wyzwanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Lukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: piłkarki reprezentacji Polski kobiet

Reprezentacja Polski kobiet była wyraźnie lepsza od Cypru, postrzelała i zwyciężyła w meczu towarzyskim 5:1. Kolejnym jej przeciwnikiem będzie Brazylia.

Reprezentacja Cypru rozgrywa oficjalne mecze od 2002 roku. W rankingu FIFA kobiet jest na 119. miejscu, czyli 90 lokat niżej niż Polska. Widać to po wyniku 5:1 rozegranego w czwartek w Agii Napie meczu.

Gospodynie broniły się przez blisko dwa kwadranse. W 29. minucie pierwszego gola strzeliła Patrycja Balcerzak, a jeszcze przed przerwą przewagę Polski powiększyła Ewelina Kamczyk. Po przerwie strzały do bramki Cypru oddały Dominika Grabowska, Małgorzata Grec i Nikol Kaletka. Piłkarki z Cypru raz pokonały Annę Szymańską.

Nie zagrały w tym meczu między innymi Katarzyna Kiedrzynek, Aleksandra Sikora i Ewa Pajor.

Mecz na Cyprze był siódmym reprezentacji Polski w tym roku. Trzy wygrała, jeden zremisowała i poniosła trzy porażki. Drużyna miała 3 września rozpocząć walkę w eliminacjach mistrzostw Europy, ale do starcia z Czeszkami nie doszło z powodu zatrucia pokarmowego rywalek. Zostało ono przełożone na wrzesień przyszłego roku i do listopada polska drużyna nadal rozgrywa spotkania bez stawki.

We wtorek o godzinie 20:15 drużyna zagra towarzysko z Brazylią w Kielcach. Do zespołu dołączą Agnieszka Jędrzejewicz i Katarzyna Daleszczyk, które zastąpiły kontuzjowane Weronikę Zawistowską i Natalię Pakulską. W zgrupowaniu z powodu problemów ze zdrowiem nie uczestniczą również Paulina Dudek, Julia Matuschewski i Kasandra Parczewska.

Cypr - Polska 1:5 (0:2) 0:1 - Patrycja Balcerzak 29' 0:2 - Ewelina Kamczyk 36' 0:3 - Dominika Grabowska 58' 0:4 - Małgorzata Grec 62' 1:4 - Christiana Solomou 68' 1:5 - Nikol Kaletka 72'

Polska: Anna Szymańska - Patrycja Balcerzak, Olha Zubczyk (62' Małgorzata Mesjaz), Małgorzata Grec, Martyna Wiankowska (46' Natalia Chudzik), Dominika Grabowska (62' Nikol Kaletka), Sylwia Matysik (46' Gabriela Grzywińska), Agata Tarczyńska (79' Joanna Olszewska), Ewelina Kamczyk, Agnieszka Winczo, Nikola Karczewska

Czy reprezentacja Polski kobiet wygra również mecz z Brazylią?