Liga Mistrzów: Slavia Praga - Borussia Dortmund. Frustracja Mario Goetze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Mario Goetze
Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Mario Goetze

Borussia Dortmund wygrała ze Slavią Praga 2:0 w LM, ale nie wszyscy piłkarze wracali po meczu zadowoleni. Frustrację z trudem ukrywał rezerwowy, Mario Goetze.

Mario Goetze miał prawo czuć się zaskoczonym. W sobotę 27-latek strzelił gola na 1:1 w meczu Bundesligi z Werderem Brema. Niemiec został zmieniony w 72. minucie, a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Po niezłym meczu zawodnik mógł liczyć, że zagra od początku w środowym starciu Ligi Mistrzów ze Slavią Praga. Tym bardziej, że kontuzję ścięgna Achillesa leczy podstawowy napastnik BVB, Paco Alcacer.

W Pradze trener Lucien Favre zaskoczył i na "9" postawił na Juliana Brandta kosztem Goetze. Mistrz świata z 2014 roku wstał z ławki dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. I tak nie przyjął decyzji trenera najlepiej.

"Jak rozczarowujący to był wieczór dla Goetze, pokazało jego zachowanie po zwycięstwie. Był pierwszym graczem, który od razu wsiadł do autobusu. Czekał tam samotnie kilka minut, aż dołączyli do niego pozostali koledzy z drużyny" - relacjonuje tabloid "Bild".

W obecnym sezonie Goetze rozegrał cztery mecze, w których zdobył dla Borussii jedną bramkę.

-> Dries Mertens zawiedziony po remisie z Genk: Nie możemy tak tracić punktów[/b]

Czy Borussia wyjdzie z grupy Ligi Mistrzów?