Primera Division: Szczęśliwy remis Królewskich

W sobotnim meczu La Liga tylko punkt zdobył lider tabeli - Real Madryt. Królewscy zremisowali na wyjeździe z Mallorką 1:1, choć mogli ten pojedynek nawet przegrać! W drugim spotkaniu niespodziewanie Osasuna Pampluna przegrała u siebie z Recreativo Huelva.

Spotkanie na ONO Estadi było niezwykle porywające. Zarówno Blancos, jak i Balearczycy stworzyli sobie wiele okazji, ale ostatecznie wykończyli tylko po jednej. Przewagę posiadali goście, jednak Mallorca po świetnych kontratakach zagrażała bramce Ikera Casillasa. Wynik meczu otworzył Wesley Sneijder tuż przed końcem pierwszej połowy, natomiast do wyrównania doprowadził były gracz Realu Madryt - Borja Valera w 72. minucie. Kilka chwil wcześniej w kontrowersyjnej sytuacji z boiska musiał wylecieć Sergio Ramos za drugą żółtą kartkę i w końcówce meczu to właśnie gospodarze byli bliżej sięgnięcia po zwycięstwo.

Jeśli w niedzielę zwycięstwo odniesie Villarreal (wyjazd z Sevillą), to będzie tracić tylko 4 oczka do lidera.

Bardzo ważne zwycięstwo odniosło Recreativo. Ekipa z Huelvy niespodziewanie wygrała na wyjeździe z Osasuną, która miała zdecydowaną przewagę w tym spotkaniu. Przyjezdni oddali zaledwie dwa strzały na bramkę golkipera Osy, ale po jednym z nich Florent Sinama-Pongolle mógł cieszyć się z trafienia.

Osasuna Pampeluna - Recreativo Huelva 0:1 (0:1)

0:1 - Sinama-Pongolle 36'

Real Mallorca - Real Madryt 1:1 (0:1)

0:1 - Sneijder 43'

1:1 - Borja Valera 72'