Liga Mistrzów. Zaskakująca opinia Thomasa Tuchela. Brak gwiazd pomógł pokonać Real Madryt

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Thomas Tuchel
PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Thomas Tuchel

Paris Saint-Germain wygrało w meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt 3:0 i to pomimo tego, że w składzie francuskiego zespołu zabrakło Neymara, Edinsona Cavaniego i Kyliana Mbappe. Zdaniem Thomasa Tuchela, właśnie to pomogło pokonać Real.

W meczu z Realem Madryt trener Thomas Tuchel nie mógł skorzystać ze swoich największych gwiazd. Zawieszony był Neymar, a z kontuzjami zmagali się Edinson Cavani i Kylian Mbappe. To największe gwiazdy Paris Saint-Germain, które od kilku sezonów stanowią o ofensywnej sile tego zespołu. Osłabienia rywali nie potrafił wykorzystać Real, który w Paryżu był tylko tłem dla mistrzów Francji.

Szkoleniowiec paryskiego zespołu zaskoczył na pomeczowej konferencji prasowej. - Być może nieobecność Cavaniego, Neymara i Mbappe pomogła drużynie. Presja była mniejsza, ponieważ wszyscy zastanawiali się, czy możemy wygrać bez tych trzech zawodników - stwierdził Tuchel.

- Bez Neymara, Mbappe i Cavaniego nie byliśmy uznawani jako faworyci tego spotkania. To niewątpliwie zmniejszyło presję - dodał szkoleniowiec. Dwa gole dla PSG strzelił Angel Di Maria, a w 90. minucie Real dobił Thomas Meunier.

Po pierwszej kolejce Paris Saint-Germain zajmuje pierwsze miejsce w grupie A Ligi Mistrzów. Na drugiej i trzeciej lokacie sklasyfikowane są Club Brugge i Galatasaray Stambuł. Mecz tych drużyn zakończył się bezbramkowym remisem. Ostatni jest Real Madryt.

Zobacz także: Liga Mistrzów. Fatalna gra Realu Madryt. Bez celnego strzału w Paryżu Liga Mistrzów. PSG - Real Madryt. Druzgocąca porażka "Królewskich" w Paryżu. Czy magia Zidane'a wciąż działa?