Tabela PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa została poza podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Newspix / / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa

Zaległości w PKO Ekstraklasie zostały odrobione. Prowadzi Pogoń Szczecin, a Legia Warszawa po porażce 0:1 w Płocku została na piątej lokacie. Wisła powiększyła przewagę nad strefą spadkową.

Legia Warszawa nie prezentowała się dobrze w derbach Mazowsza. W pierwszej połowie tylko raz zagroziła regionalnemu rywalowi, a na dodatek straciła gola. Grzegorz Kuświk dobił strzał z rzutu wolnego Dominika Furmana. Wynik 1:0 utrzymał się do końca.

Legia w razie zwycięstwa w Płocku objęłaby prowadzenie w tabeli, ale nic takiego się nie wydarzyło. Wicemistrz Polski pozostaje na piątej lokacie, a prowadzi Pogoń Szczecin przed Cracovią i Śląskiem Wrocław.

Wisła zrehabilitowała się za porażkę 0:5 poniesioną w Lubinie. Drużyna z Płocka jest na 11. miejscu i powiększyła do pięciu punktów swoją przewagę nad lokatami zagrożonymi spadkiem.

W strefie spadkowej znajdują się Korona Kielce, Arka Gdynia i ŁKS Łódź. Te kluby odniosły na razie tylko po jednym zwycięstwie. Korona i Arka dorzuciły do niego dwa remisy i mają po pięć punktów, a czerwona latarnia ligi z Łodzi ma cztery "oczka".

Początek 9. kolejki w piątek. Piast podejmie Raków, a Lech zmierzy się z Jagiellonią.