Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Robert Lewandowski zmarnował świetną okazję. Zobacz wideo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/sport_tvppl/ / Robert Lewandowski w doskonałej sytuacji w meczu Polska - Austria (eliminacje Euro 2020)

W pierwszej połowie spotkania eliminacji mistrzostw Europy przed kapitalną sytuacją stanął Robert Lewandowski. Polski napastnik nie wykorzystał jednak ładnego dogrania Kamila Grosickiego.

Sytuacja miała miejsce w 29. minucie. Kamil Grosicki popędził lewym skrzydłem i z okolicy narożnika pola karnego kapitalnie zacentrował wewnętrzną częścią stopy na 11. metr do zupełnie niepilnowanego Roberta Lewandowskiego. Polak powinien trafić do siatki, ale po jego uderzeniu szczupakiem piłka poleciała wyraźnie nad poprzeczką.

"Ta akcja powinna zakończyć się bramką" - napisano na profilu TVP Sport przy nagraniu ze zmarnowaną sytuacją Lewandowskiego. Zobacz:

Lewandowski w eliminacjach do mistrzostw Europy zdobył 2 gole - oba na Stadionie Narodowym w Warszawie. Napastnik Bayernu Monachium trafiał do siatki w spotkaniach z Łotwą (2:0) i po rzucie karnym z Izraelem (4:0).

Była to najlepsza sytuacja dla Polaków w domowym meczu z Austriakami. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

ZobaczEliminacje Euro 2020: Polska - Austria. Gwiazdy na trybunach PGE Narodowego (galeria)