Eliminacje Euro 2020: Hiszpanie ograli Wyspy Owcze i przedłużyli swoją zwycięską serię

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Hiszpanii

Reprezentacja Hiszpanii wciąż bez straty punktów w eliminacjach do Euro 2020. Tym razem hiszpańska drużyna w starciu 6. kolejki grupy F pokonała przed własną publicznością Wyspy Owcze 4:0. Po raz 167. w kadrze zagrał Sergio Ramos.

W niedzielę Hiszpanie nie zamierzali zwalniać tempa w kwalifikacjach do przyszłorocznych ME i chcieli przedłużyć swoją zwycięską serię do sześciu wygranych z rzędu, co im się udało zrealizować.

Podopieczni Roberto Moreno od pierwszego gwizdka polskiego sędziego Krzysztofa Jakubika mocno ruszyli na przeciwnika, którego spychali do głębokiej defensywy. Gospodarze otworzyli wynik konfrontacji w 13. minucie, kiedy Mikel Oyarzabal wyłożył piłkę jak na tacy Rodrigo Moreno, a ten trafił do pustej bramki.

Reprezentanci Hiszpanii mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale przed przerwą nie potrafili skruszyć muru złożonego z obrońców z Wysp Owczych. To nastąpiło dopiero po zmianie stron, a dublet skompletował Moreno, który zszedł do środka boiska na lewą nogę i ładnym uderzeniem pokonał Gunnara Nielsena.

Thiago Alcantara oraz spółka nie zamierzali zwalniać tempa i szukali swoich kolejnych goli w tym meczu. W 84. minucie przy aplauzie kibiców plac gry opuścił Ramos (zmienił go Unai Nunez), który rozegrał 167. spotkanie w reprezentacji i zrównał się liczbą występów z dotychczasowym rekordzistą - Ikerem Casillasem.

W samej końcówce Hiszpanie zadali rywalowi jeszcze dwa ciosy, a ich autorem okazał się Paco Alcacer. Najpierw zawodnik Borussii Dortmund wykorzystał udane podanie od Alcantary, zaś chwilę później celnie główkował po dośrodkowaniu Jose Gayi z lewej flanki.

El. Euro 2020, gr. F:

Hiszpania - Wyspy Owcze 4:0 (1:0) 1:0 - Rodrigo Moreno 13' 2:0 - Rodrigo Moreno 50' 3:0 - Paco Alcacer 89' 4:0 - Paco Alcacer 90+2'

Hiszpania: David de Gea - Dani Carvajal, Sergio Ramos (84' Unai Nunez), Mario Hermoso, Jose Gaya - Dani Parejo, Rodri Hernandez, Thiago Alcantara - Mikel Oyarzabal (61' Paco Alcacer), Rodrigo Moreno, Suso (68' Pablo Sarabia).

Wyspy Owcze: Gunnar Nielsen - Heini Vatnsdal, Atli Gregersen, Rogvi Baldvinsson (55' Andreas Eriksen) - Solvi Vatnhamar, Brandur Hendriksson, Hallur Hansson, Viljormur Davidsen - Joan Edmundsson (66' Kaj Bartalsstovu), Klæmint Olsen (87' Magnus Egilsson), Joannes Bjartalid.

Żółte kartki: Thiago Alcantara, Sergio Ramos (Hiszpania).

Sędziował: Krzysztof Jakubik.