2. Bundesliga. Szalony mecz w Dreźnie, gol Waldemara Soboty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Waldemar Sobota
Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Waldemar Sobota

Waldemar Sobota błysnął formą w meczu 5. kolejki 2. Bundesligi. Były reprezentant Polski zdobył gola w meczu pomiędzy Dynamem Drezno i FC St. Pauli. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Goście świetnie rozpoczęli spotkanie. Już w 13. minucie Dimitris Diamantakos dał prowadzenie zespołowi z Hamburga. Po wrzutce z rzutu rożnego grecki piłkarz pokonał bramkarza rywali. Po chwili było już 2:0 dla FC St. Pauli. Przyjezdni kilkoma podaniami rozklepali defensywę Dynama, a Waldemar Sobota zwieńczył akcję precyzyjnym strzałem.

Nie minęły dwa kwadranse spotkania, a St. Pauli prowadziło już 3:0. Znów dał o sobie znać Diamantakos, który wykorzystał podania Matsa Moellera Daehliego. Dla Norwega była to trzecia asysta w tym spotkaniu. Mimo tak dużej przewagi zespół z Hamburga nie zdołał odnieść zwycięstwa.

Jeszcze przed przerwą gola dla Dynama Drezno strzelił Jannis Nikolaou. Niemiecki pomocnik był bohaterem gospodarzy, choć spotkanie skończył z czerwoną kartką. W 54. minucie Nikolaou zdobył kontaktową bramkę, a w 85. minucie - tuż po wyrzuceniu z boiska Nikolaou - gola na wagę remisu strzelił dla gospodarzy Moussa Kone.   Dynamo Drezno - FC St. Pauli 3:3 (1:3) 0:1 - Dimitris Diamantakos 13' 0:2 - Waldemar Sobota 16' 0:3 - Dimitris Diamantakos 29' 1:3 - Jannis Nikolaou 40' 2:3 - Jannis Nikolaou 54' 3:3 - Moussa Kone 85'

Czy FC St. Pauli wywalczy awans do Bundesligi?