MLS. Bramka rodem z gry komputerowej. Carlos Vela zabawił się z obrońcami (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Carlos Vela
Twitter / / Na zdjęciu: Carlos Vela

Carlos Vela imponuje formą w rozgrywkach ligi MLS. Meksykanin zdobył dwie bramki w starciu z San Jose Earthquakes (4:0). Jedną z nich zachwycił kibiców na całym świecie.

30-latek rywalizuje o koronę króla strzelców ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Carlos Vela w ostatnim spotkaniu zrobił kolejny krok w kierunku wygrania klasyfikacji najlepszych strzelców MLS. Jego Los Angeles FC pokonało San Jose Earthquakes, a Meksykanin po raz kolejny błysnął formą.

Najpierw w 17. minucie zdobył gola dla swojego zespołu dzięki skutecznemu wykonaniu rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą Vela dołożył kolejne trafienie. Tym razem zdecydował się na indywidualny rajd w pole karne, gdzie ograł czterech obrońców oraz bramkarza i praktycznie wbiegł z piłką do bramki. Akcja wyglądała jak z gry komputerowej. Los Angeles FC do przerwy prowadziło 3:0, a cały mecz wygrało 4:0.

Vela w tym sezonie strzelił już 26 bramek w 25 meczach. Ibrahimović na swoim koncie ma 20 trafień, a Szweda wyprzedza jeszcze Josef Martinez z Atlanta United, który zdobył dotychczas 21 goli.

Los Angeles FC w tabeli konferencji zachodniej MLS zajmuje pierwsze miejsce. W 26 meczach klub ten zdobył 61 punktów i jest faworytem do zdobycia mistrzostwa.

Zobacz także: Liga Europy. Legia Warszawa gra o wielkie pieniądze. Awans warty trzy miliony euro Liga Europy: Legia Warszawa - Glasgow Rangers. Ostatnie bilety w sprzedaży. Wielkie zainteresowanie meczem