Liga Mistrzów. Tak Sergio Oliveira dał zwycięstwo FC Porto nad FK Krasnodar (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Valery Matytsin / Na zdjęciu: piłkarze FC Porto
Getty Images / Valery Matytsin / Na zdjęciu: piłkarze FC Porto

W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów FC Porto na wyjeździe pokonało FK Krasnodar. W 89. minucie gola na wagę wygranej strzałem z rzutu wolnego zdobył Sergio Oliveira.

Portugalski zespół był faworytem dwumeczu z FK Krasnodar. FC Porto w poprzednim sezonie awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a rosyjski klub walczy o to, by na stałe zagościć w fazach grupowych europejskich pucharów. Wszystko wskazywało na to, że pierwszy mecz tych ekip zakończy się bezbramkowym remisem. W 89. minucie losy spotkania w swoje ręce wziął Sergio Oliveira.

Piłkarz FC Porto egzekwował rzut wolny z dwudziestego metra. Uderzył na tyle precyzyjnie, że pokonał bramkarza gospodarzy. Matwiej Safonow nie miał szans na skuteczną interwencję.

Gol Sergio Oliveiry w meczu FK Krasnodar - FC Porto:

Rewanżowy mecz pomiędzy FC Porto i FK Krasnodar rozegrany zostanie 13 sierpnia, a jego początek wyznaczono na godzinę 21:00. Zwycięzca tego dwumeczu w IV rundzie eliminacji zmierzy się z triumfatorem pary Istanbul Basaksehir - Olympiakos Pireus. W pierwszym starciu Grecy wygrali 1:0.

Zobacz także: Transfery. Bayern Monachium musi zmienić plany. Jest kilka alternatyw dla Leroya Sane Transfery. Paul Pogba nie trafił do Realu Madryt. Zinedine Zidane rozczarowany

Czy FC Porto awansuje do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów?