ICC: Juventus Turyn - Inter Mediolan. Zobacz skrót meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Silvia Lore/NurPhoto  / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu
Getty Images / Silvia Lore/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu

Juventus Turyn wygrał po rzutach karnych z Interem Mediolan w towarzyskim meczu rozegranym w ramach International Champions Cup. Po regulaminowym czasie był remis 1:1. Prezentujemy skrót z tego meczu.

Spotkanie do samego końca trzymało w napięciu. W 10. minucie Inter Mediolan objął prowadzenie po samobójczym trafieniu Matthijsa de Ligta. Holenderski obrońca po dośrodkowaniu z rzutu różnego skierował piłkę do własnej bramki. W pierwszej połowie w ekipie Juventusu grał Wojciech Szczęsny. Później Polaka między słupkami zastąpił Gianluigi Buffon.

Juventus wyrównał po przerwie, a dokonał tego Cristiano Ronaldo. Gole już nie padły, a o tym, kto wygra spotkanie rozstrzygnęły rzuty karne. Te lepiej egzekwowali zawodnicy mistrzów Włoch.

Skrót meczu Juventus Turyn - Inter Mediolan:

Juventus FC - Inter Mediolan 1:1 (0:1) k. 4:3 0:1 - Matthijs de Ligt (sam.) 10' 1:1 - Cristiano Ronaldo 68'

Rzuty karne:

X - Andrea Ranocchia 1:0 - Joao Cancelo 1:1 - George Puscas 2:1 - Cristiano Ronaldo X - Samuele Longo 3:1 - Emre Can 3:2 - Joao Mario X - Adrien Rabiot 3:3 - Nicolo Barella X - Federico Bernardeschi X - Borja Valero 4:3 - Merih Demiral

Juventus: Wojciech Szczęsny (46' Gianluigi Buffon) - Joao Cancelo, Matthijs de Ligt (46' Merih Demiral), Leonardo Bonucci (68' Daniele Rugani), Mattia De Sciglio - Adrien Rabiot, Miralem Pjanić (65' Emre Can), Blaise Matuidi (78' Simone Muratore) - Federico Bernardeschi, Gonzalo Higuain (46' Mario Mandzukić), Cristiano Ronaldo

Inter: Samir Handanović (46' Daniele Padelli) - Danilo D'Ambrosio, Stefan de Vrij (78' Andrea Ranocchia), Milan Skriniar (78' Alessandro Bastoni) - Antonio Candreva (88' Lucien Agoume), Roberto Gagliardini (78' Joao Mario), Marcelo Brozović (78' Borja Valero), Stefano Sensi (78' Nicolo Barella), Dalbert Henrique - Ivan Perisić (78' Samuele Longo), Sebastiano Esposito (78' George Puscas)

Żółte kartki: Bonucci (Juventus) oraz D'Ambrosio (Inter)

Sędzia: Zhang Lei (Chiny)

Zobacz także: Kamil Grabara już zachwyca w Huddersfield Town. Zobacz świetną interwencję Polaka (wideo) Fortuna I liga. Nieznana przyszłość Carlosa Peny. Skandalista nie trenuje z GKS-em Tychy

Czy Juventus Turyn w tym sezonie zdobędzie mistrzostwo Włoch?