Stal Rzeszów w II lidze. Awans wywalczyła w ostatnim meczu sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MACIEJ GOCLON / FOTONEWS / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów

Poznaliśmy trzeciego beniaminka II ligi. Stal Rzeszów wywalczyła awans na szczebel centralny dzięki zwycięstwu 2:1 z Podhalem Nowy Targ.

Do decydującego meczu sezonu w grupie IV trzeciej ligi doszło w Rzeszowie. Obejrzało go na żywo blisko 6500 kibiców. Przed pojedynkiem na szczycie tabeli Podhale Nowy Targ miało trzy punkty przewagi nad Stalą. W tej sytuacji gospodarze potrzebowali do awansu zwycięstwa, a przyjezdnych satysfakcjonował remis.

Swoje zadanie wykonała Stal, która musiała postawić wszystko na jedną kartę. Ryzyko podjęte na początku meczu opłaciło się. Zespół z Rzeszowa prowadził 1:0 już w 9. minucie dzięki strzałowi Tomasza Płonki. Nieco ponad kwadrans później na 2:0 uderzył Grzegorz Goncerz. Kontaktowe trafienie Artura Pląskowskiego na 1:2 dało Podhalu nadzieję na skuteczny pościg, która prysła po ośmiu doliczonych minutach.

Drużyna z Rzeszowa wywalczyła awans w drugim sezonie z rzędu. W poprzednim z wejścia na szczebel centralny cieszyła się Resovia i już w następnej rundzie w podkarpackim mieście dojdzie do drugoligowych derbów. Stal starała się przebić do wyższej ligi przez pięć lat. Do sukcesu poprowadził ją trener Janusz Niedźwiedź. Ponad 2000 minut w jego zespole rozegrali Leonid Otczenaszenko, Damian Kostkowski, Robert Trznadel, Tomasz Płonka i Wojciech Reiman.

Poznaliśmy trzeciego beniaminka II ligi. Wcześniej z awansu cieszyli się piłkarze Górnika Polkowice oraz Lecha II Poznań.

Stal Rzeszów - Podhale Nowy Targ 2:1 (2:1) 1:0 - Tomasz Płonka 9' 2:0 - Grzegorz Goncerz 26' 2:1 - Artur Pląskowski 42'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!