The Championship: Aston Villa w finale baraży o Premier League, zdecydowały rzuty karne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Aston Villa
Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Aston Villa

Aston Villa pozostaje w grze o awans do Premier League. W półfinale barażów drużyna Deana Smitha uporała się z West Bromwich Albion, choć potrzebowała do tego konkursu rzutów karnych.

"The Baggies" w pierwszym starciu polegli na Villa Park 1:2 i musieli zaatakować. Straty odrobili jednak w sposób banalny. Wystarczył wrzut z autu Masona Holgate'a na wysokości pola karnego i piłkę do siatki głową skierował Craig Dawson.

Więcej bramek w regulaminowych 90 minutach nie padło, a w barażach trafienia wyjazdowe nie są liczone podwójnie, dlatego sędzia Chris Kavanagh zarządził dogrywkę. W niej gospodarze mieli bardzo utrudnione zadanie, bo grali w dziesiątkę. W 80. minucie bowiem za bezmyślny faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Chris Brunt.

->Lotto Ekstraklasa: Śląsk Wrocław z pewnym utrzymaniem, koszmarna sytuacja Miedzi Legnica. Zobacz tabelę

Osłabiona ekipa West Bromwich nastawiła się wyłącznie na defensywę i przetrwała do rzutów karnych. Tam jednak poległa, a o wszystkim zdecydowały dwie interwencje Jeda Steera na początku serii. Tej przewagi "The Villans" już nie zmarnowali, mimo że fatalnie przestrzelił Albert Adomah.

Aston Villa zwyciężyła w konkursie jedenastek 4:3 i awansowała do finału, w którym zmierzy się z lepszym z pary Derby County - Leeds United (w pierwszym meczu drużyna Mateusza Klicha triumfowała na wyjeździe 1:0).

->Ligue 1: Lille OSC (w praktyce) wicemistrzem Francji, spadek EA Guingamp

West Bromwich Albion - Aston Villa 1:0 (1:0, 1:0, 1:0), rzuty karne 3:4 1:0 - Craig Dawson 29' pierwszy mecz: 1:2, awans: Aston Villa

rzuty karne: X - Mason Holgate (Jed Steer obronił) WBA 0:1 - Conor Hourihane AV X - Ahmed Hegazy (Jed Steer obronił) WBA 0:2 - Mile Jedinak AV 1:2 - Tosin Adarabioyo WBA 1:3 - Jack Grealish AV 2:3 - Kieran Gibbs WBA X - Albert Adomah (nie trafił w bramkę) AV 3:3 - James Morrison WBA 3:4 - Tammy Abraham AV

Czy Aston Villa awansuje do Premier League?