Remis w Brescii, walka o awans nadal otwarta

W pierwszym finałowym meczu play-off o awans do Serie A Brescia Calcio zremisowała z AS Livorno Calcio 2:2. Co ciekawe, dokładnie taki sam wynik padł, kiedy obu klubom przyszło się zmierzyć ze sobą na Lombardii jeszcze w ramach Serie B.

Goście od początku dominowali i już w 10. minucie udało im się objąć prowadzenie za sprawą Diamantiego. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać, bo po zaledwie 240 sekundach wynik podwyższył Francesco Tavano. W 31. minucie kontaktowego gola strzelił Rodrigo Taddei.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i to Brescia atakowała. Robiła to na tyle skutecznie, że dzięki Taddeiowi doprowadziła do wyrównania i przed rewanżem nadal ma szanse na awans. W Toskanii będzie jej jednak bardzo trudno o wywalczenie korzystnego rezultatu.

Brescia Calcio - AS Livorno Calcio 2:2 (1:2)

0:1 - Diamanti 10'

0:2 - Tavano 14'

1:2 - Taddei 31'

2:2 - Taddei 50'

Brescia: Viviano - Zambelli, Zoboli, Mareco, Gorzegno, Nassi (46' Rispoli), Zambrella, Vass (79' Tognozzi), Possanzini (55' Okaka Chuka), Taddei, Caracciolo.

Livorno: Mazzoni - Perticone, Terranova, Miglionico, Bonetto, Antonio Filippini, Loviso, Bergvold (84' Emanuele Filippini), Diamanti (46' Pulzetti), Danilevicius (64' Cellerino), Tavano.

Żółte kartki: Zambrella, Rispoli, Gorzegno, Zoboli (Brescia) oraz Perticone, Bonetto, Danilevicius, Mazzoni (Livorno).