Lotto Ekstraklasa. Legia - Pogoń. Jarosław Fojut: Legia poczuła luz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Jarosław Fojut
Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Jarosław Fojut

- Nie wiem, dlaczego nasza forma spada. Na początku czuliśmy, że możemy dowieźć wynik 1:0, ale przegraliśmy - mówi po meczu z Legią (1:3) obrońca Pogoni Jarosław Fojut.

To goście objęli prowadzenie w Warszawie, do przerwy Pogoń Szczecin prowadziła po golu głową Adama Buksy. - Na początku czuliśmy, że możemy dowieźć wynik 1:0. Straciliśmy jednak dwie bramki w kilka minut, rywale poczuli się pewniej, kilku graczy Legii zrobiło różnicę, dobrze utrzymywali się przy piłce i nie mieliśmy już nic do powiedzenia - komentuje Jarosław Fojut.

Zawodnik przyznaje, że rozpędzonej Legii nie dało się zatrzymać. - Rywal poczuł luz. W meczach z Legią trzeba być cały czas skoncentrowanym, grać drużynowo z przodu i z tyłu, żeby myśleć o zdobyciu jakichkolwiek punktów - mówi.

Pogoń nie wygrała w lidze od czterech kolejek. Wcześniejsze wyniki drużyny wystarczyły jednak do zajęcia miejsca w pierwszej ósemce ligi. - Nie wiem, skąd ten spadek formy, nie potrafię go wytłumaczyć - odpowiada Fojut.

Lotto Ekstraklasa. Cracovia - Lechia Gdańsk: lider zlany Pasami!

Mówi też o celach klubu na ten sezon. - Gramy o czwarte miejsce. Dlaczego nie trzecie? Cały czas się rozwijamy, kilka kroków już postawiliśmy, ale spokojnie. Chcielibyśmy awansować do europejskich pucharów. Cały czas jest to możliwe, w polskiej lidze wszystko jest możliwe - kończy obrońca.

Legia pokonała Pogoń 3:1.

Lotto Ekstraklasa. Kasper Hamalainen: Znamy smak tytułu i wiemy o co gramy

Czy Legia zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Polski?