Primera Division. Duży kłopot Realu Madryt. Kontuzja Sergio Ramosa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Sergio Ramos
Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Sergio Ramos

Kapitan Realu Madryt nie zagra w najbliższych meczach. Oficjalna strona Królewskich poinformowała o kontuzji Sergio Ramosa. Przerwa ma potrwać około 2-3 tygodni.

"Po badaniach przeprowadzonych w piątek na naszym zawodniku przez sztab medyczny Realu Madryt zdiagnozowano kontuzję mięśniową I stopnia w lewej łydce. Uraz pod obserwacją" - poinformowała oficjalna strona Realu Madryt.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a nie mają szans na zdobycie żadnego tytułu w tym sezonie, jednak chcą odbudować morale i w efektowny sposób zakończyć sezon Primera Division. Brak Sergio Ramosa będzie z pewnością dużym osłabieniem dla Los Blancos, którzy w lidze hiszpańskiej stracili już 37 bramek.

Reprezentant Hiszpanii stanowi fundament Królewskich a jego absencja najbardziej widoczna była podczas rewanżowego spotkania 1/8 Ligi Mistrzów z Ajaxem Amsterdam (1:4). Młodzi gracze z Holandii bez problemów ogrywali wówczas defensywę Realu Madryt. Ramos pauzował natomiast z nadmiaru żółtych kartek.

Wszystko wskazuje na to, że przerwa środkowego obrońcy potrwa od dwóch do trzech tygodni. 33-letni piłkarz rozegrał w tym sezonie 42 mecze, w których strzelił 11 bramek oraz zaliczył dwie asysty.

Czy Sergio Ramos jest jednym z najlepszych obrońców na świecie?