II liga: Ruch Chorzów sprowadzony na ziemię. GKS Bełchatów potwierdził aspiracje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów

Po serii wygranych w sparingach Ruch Chorzów został sprowadzony na ziemię. Niebiescy 0:1 przegrali w Bełchatowie. GKS potwierdził pierwszoligowe aspiracje.

Podczas zimowej przerwy w rozgrywkach Ruch Chorzów wygrał wszystkie mecze sparingowe, jednak większość z zespołami z III ligi. Przy Cichej, pomimo dużej straty do czołówki, po... cichu marzono o włączeniu się do gry o awans. 14-krotni mistrzowie Polski szybko zostali sprowadzenie na ziemię.

Już przed spotkaniem trener chorzowian Marek Wleciałowski podkreślał, że GKS Bełchatów od dwóch sezonów gra niemal w niezmienionym składzie i chorzowian na inaugurację rundy wiosennej czeka ciężki bój. Chyba jednak nikt nie spodziewał się, że Ruch zagra tak źle. Przez całe spotkanie goście nie potrafili poważniej zagrozić bełchatowianom.

GKS był zespołem lepszym i zasłużenie pokonał Niebieskich. Jedyny gol w meczu padł w 30. minucie. Po składnej akcji mocny strzał z pola karnego oddał Marcin Ryszka. Kamil Lech zdołał trącić piłkę, ale ta wpadła do siatki. Przegrywając Ruch nie potrafił odpowiedzieć gospodarzom. Bełchatowianie w 67. minucie zdobyli drugą bramkę. Arbiter trafienia nie uznał dopatrując się spalonego.

Dzięki trzem punktom GKS umocnił się w czołówce tabeli i znajduje się w gronie drużyn walczących o awans. W dużo gorszej sytuacji są Niebiescy. Ruch ma niewielką przewagę na strefą spadkową.

GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 1:0 (1:0) 1:0 - Ryszka 30'

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Bartosz Biel (90+2' Hubert Tylec), Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Patryk Mularczyk, Emile Thiakane - Bartłomiej Bartosiak (85' Przemysław Zdybowicz).

Ruch Chorzów: Kamil Lech - Konrad Budek, Lukas Duriska (68' Bartłomiej Wdowik), Łukasz Wiech, Bartłomiej Kulejewski - Lucjan Zieliński, Robert Obst, Michał Mokrzycki (54' Wojciech Kędziora), Michał Walski, Mateusz Bartolewski - Piotr Giel (73' Mariusz Idzik).

Żółte kartki: Grzelak (GKS) oraz Bartolewski, Wiech, Idzik, Budek (Ruch).

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Widzów: 2020.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

GKS Bełchatów awansuje do Fortuna I ligi?