Premier League: ważna wygrana Newcastle. Artur Boruc skapitulował po karnym

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Artur Boruc
Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Artur Boruc

Walczące o utrzymanie Newcastle 2:0 pokonało ostatni w lidze Huddersfield. Niewiele do wygranej brakowało Bournemouth, które prowadzenie w potyczce z Wolverhampton straciło dopiero w końcówce.

Po raz piąty w sezonie na boisku pojawił się Artur Boruc. Wydawało się, że Polak po raz trzeci w meczu na własnym stadionie zachowa czyste konto. Bournemouth długo prowadziło z Wolverhampton 1:0, po golu zdobytym na początku spotkania z rzutu karnego przez Joshuę King. Wilki wyrównały w 83. minucie. Boruca uderzeniem z "jedenastki" pokonał Raul Jimenez i potyczka zakończyła się remisem 1:1. Polak przy karnym rzucił się w swój prawy róg, rywal uderzył w środek bramki.

Ważne zwycięstwo odniosło walczące o utrzymanie w Premier League Newcastle. Rywalem był najsłabszy w lidze zespół Huddersfield. Goście od 20. minuty grali w osłabieniu, co gospodarze wykorzystali dopiero po przerwie. Chwilę po wznowieniu gry gola zdobył Jose Salomon Rondon. Sześć minut później wynik meczu ustalił Ayoze Perez.

AFC Bournemouth - Wolverhampton Wanderers 1:1 (1:0) 1:0 - King (k.) 14' 1:1 - Jimenez (k.) 83'

Newcastle United - Huddersfield Town 2:0 (0:0) 1:0 - Rondon 46' 2:0 - Perez 52'

Czerwona kartka: Smith (Huddersfield) /20'/.

Artur Boruc do końca sezonu będzie podstawowym bramkarzem Bournemouth?