Start wygrał i zagra w barażach o I ligę - relacja z meczu Start Otwock - KSZO Ostrowiec

Podopieczni trenera Wiesława Wojno już przed 34. kolejka zmagań o mistrzostwo II ligi w grupie wschodniej zapewnili sobie bezpośredni awans do I ligi. W Otwocku szkoleniowiec KSZO zagrał eksperymentalnym składem, co pozwoliło na ogranie kilku młodych zawodników ostrowieckiej drużyny. Goście ulegli miejscowemu Startowi 0:1, który po zainkasowaniu trzech punktów zagra w barażach o I ligę.

Spotkanie pomiędzy zespołami Startu Otwocki i KSZO Ostrowiec Św. to był typowy mecz walki na bardzo trudnym boisku, które nie pozawalało na pokazanie wszystkich umiejętności piłkarskich zawodników obu drużyn. Już w 1. minucie gospodarze chcieli zaskoczyć ekipę przyjezdną i na uderzenie z pola karnego zdecydował się Sebastian Kęska, jednak strzał na rzut rożny wybronił Rafał Kwapisz. Pięć minut później uderzenie Sebastiana Brytana głową z pola karnego minęło słupek bramki Startu. W 17. minucie gospodarze stanęli przed szansa na zdobycie gola, jednak po dograniu z głębi pola w pole karne KSZO blisko uderzenia głową był Adam Warszawski;, ale piąstkując uprzedził go Kwapisz. Kilka minut później etatowy wykonawca rzutów wolnych w KSZO - Łukasz Matuszczyk - uderzał bezpośrednio na bramkę Łukasza Mariaka, ale futbolówka minęła słupek. W 28. minucie gospodarze powinni prowadzić 1:0. Uderzenie z pola karnego Uzoma Christiana Luke rewelacyjnie nogami obronił Kwapisz. Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony meczu zespół KSZO kolejny raz przed strata bramki uratował ostrowiecki golkiper. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Krzysztofa Kuźmińczuka i w zamieszaniu w polu karnym najlepszy okazał się Kwapisz wybijając futbolówkę daleko od własnej bramki.

W drugiej odsłonie meczu w 49. minucie z lewej strony dośrodkował Piotr Stańczuk, ale w polu karnym do piłki nie doszedł Warszawski. W 57. minucie ekipa Startu wyszła na prowadzenie po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Kuźmińczuka na bramkę KSZO. W odpowiedzi w zamieszaniu w polu karnym, dwukrotnie - między innymi po uderzeniu Michała Pietrzaka - strzał wybronił bramkarz Startu. Dwie minuty później dalekim wybiegiem w pole karne wychodzącego sam na sam Luke powstrzymał Kwapisz. Za chwilę ostrowczanie stanęli przed szansą na wyrównanie, jednak po dograniu z prawej strony Pietrzaka w pole karne Startu, uderzył František Kundra, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Do końca meczu wynik spotkania nie uległ już zmianie i po meczu walki, który jednak dla widza nie był najlepszym widowiskiem sportowym gospodarze zainkasowali komplet punktów, który w połączeniu z wynikami na innych stadionach II ligi grupy wschodniej premiował icj do gry w barażach o I ligę.

Start Otwock - KSZO Ostrowiec Św. 1:0 (0:0)

1:0 - Kuźmińczuk 57'

KSZO: Kwapisz - Szymoniak, Kardas, Skórnicki, Matuszczyk, Rębowski, Brytan (46' Kundra), Dybiec (77' Żelazowski), Persona, Pietrzak, Mikołajek (46' Robaszek).

Start: Mariak - Bobrowski, Jędrzejczyk, Szwed (74' Augustyniak), Karaś, Kęska, Warszawski, Stańczuk (65' Wysocki), Kuźmińczuk (89' Gromulski), Sobótka, Luke.

Żółte kartki: Mariak, Gromulski (Start) oraz Matuszczyk, Szymoniak, Kardas, Rębowski (KSZO).

Sędzia: Piotr Gajewski (Małopolski ZPN).

Widzów: 600.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!