Kolejny problem reprezentacji Niemiec. Boateng nie zagra z mistrzami świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Jerome Boateng
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Jerome Boateng

Nie jest to dobry okres dla Joachima Loewa. Reprezentacja Niemiec przegrała 0:3 z Holandią i może spaść w Lidze Narodów. Na dodatek w kluczowym spotkaniu zabraknie Jerome'a Boatenga.

Środkowy defensor zagrał 90 minut w przegranym 0:3 spotkaniu z Holandią, ale już w trakcie drugiej połowy narzekał na bóle w nodze. Po meczu okazało się, że Jerome Boateng ma problemy z mięśniem łydki i opuścił zgrupowanie reprezentacji przed meczem z Francją.

To kolejny problem dla Joachima Loewa. Po fatalnych mistrzostwach świata reprezentacja Niemiec wciąż zawodzi i coraz częściej pojawiają się głosy o zatrudnieniu nowego selekcjonera. "Nota "6" dla Jogiego" (w skali, gdzie 6 to występ poniżej krytyki, a 1 - klasa światowa) - oceniał Loewa "Bild". Wciąż nie wiadomo, kto będzie partnerem Matsa Hummelsa na środku obrony w wyjazdowym meczu z Francją, który odbędzie się we wtorek o godz. 20:45.

W przypadku kolejnej porażki, Niemcy będą o krok od degradacji do Ligi Narodów B. Mistrzowie świata z 2014 roku po dwóch kolejkach z jednym punktem zamykają grupę 1.

Czy reprezentacja Niemiec spadnie z Ligi Narodów A?