Serie A: koniec impasu Interu Mediolan. Mocny debiut Radji Nainggolana

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan

Inter Mediolan odniósł premierowe zwycięstwo w sezonie 3:0 z Bologna FC. Łukasza Skorupskiego pokonał jako pierwszy debiutant Radja Nainggolan.

Oba kluby rozpoczęły sezon identyczną kombinacją wyników. Po porażce na inaugurację zremisowały drugi mecz. Zdobycie punktu z sześciu możliwych to było rozczarowanie szczególnie dla uczestnika Ligi Mistrzów z Mediolanu. Tym bardziej, że tydzień temu Inter nie utrzymał dwubramkowego prowadzenia w konfrontacji z Torino FC.

Luciano Spalletti wystawił na szpicy Keitę Balde, ponieważ w środku tygodnia nie trenował normalnie z powodu urazu Mauro Icardi. Senegalczyka mieli wspierać w atakowaniu ustawieni na skrzydłach Matteo Politano oraz Ivan Perisić.

Chorwat miał szansę na zdobycie gola już w 2. minucie. Nie ukarał jednak Łukasza Skorupskiego za nieudane wyjście na przedpole po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Bramkarz Bologna FC zrehabilitował się w 23. minucie, kiedy to umiejętnie skrócił kąt i utrudnił zdobycie gola Balde Diao Keicie. Przeważał Inter, ale nie potrafił tego przekuć w prowadzenie. W pierwszej połowie jedną szansę na zdobycie prowadzenia mieli również podopieczni Filippo Inzaghiego, jednak Samir Handanović interweniował świetnie po strzale głową Filipa Helandera.

Skorupski rozkręcał się i po przerwie zaprezentował interwencje po zagraniach Balde Diao Keity oraz Matteo Politano. Polak skapitulował dopiero w 67. minucie, kiedy to futbolówkę opanował w środku pola karnego Radja Nainggolan i huknął z powietrza do bramki. Belg debiutował w podstawowym składzie Interu i identycznie jak w barwach AS Roma strzelił premierowego gola w Bolonii.

Wprowadzenie Nainggolana do jedenastki Interu okazało się świetnym posunięciem. Ten ruch pomógł w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w sezonie. Po rozwiązaniu worka z bramkami Skorupskiego pokonali również Antonio Candreva oraz Ivan Perisić i zmienili wynik na efektowne 3:0. Chorwat zabawił się z Polakiem, którego pokonał miękkim lobem po uprzednim położeniu na łopatkach.

Bologna FC - Inter Mediolan 0:3 (0:0) 0:1 - Radja Nainggolan 67' 0:2 - Antonio Candreva 82' 0:3 - Ivan Perisić 85'

Bologna: Łukasz Skorupski - Sebastian De Maio (72' Riccardo Orsolini), Danilo, Filip Helander - Federico Mattiello, Andrea Poli (75' Orji Okwonkwo), Erick Pulgar, Blerim Dzemaili, Mitchel Dijks - Diego Falcinelli (79' Mattia Destro), Federico Santander

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio (86' Sime Vrsaljko), Stefan De Vrij, Milan Skriniar, Kwadwo Asamoah - Marcelo Brozović, Roberto Gagliardini - Matteo Politano, Radja Nainggolan (78' Matias Vecino), Ivan Perisić - Balde Diao Keita (79' Antonio Candreva)

Żółte kartki: Dzemaili (Bologna) oraz Gagliardini (Inter)

Sędzia: Marco Di Bello

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot