Zbigniew Boniek: Bluzgi te same, poziom ten sam, pretensje te same

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

W sobotę Legia Warszawa przegrała w Superpucharze Polski z Arką Gdynia 2:3, a Zbigniew Boniek wrócił do "szarej rzeczywistości" po mistrzostwach świata w Rosji.

"Wczoraj powróciła nasza piłka. Nic mnie po dwóch miesiącach nie zaskoczyło; bluzgi te same, poziom ten sam, pretensje te same, winny porażki zawsze sędzia i trener. Jedyna różnica to piękne bramki. Dokąd idziemy?" - zapytał retorycznie na Twitterze Zbigniew Boniek stawiając na końcu swojego postu wielokropek.

Legia Warszawa dwukrotnie obejmowała prowadzenie w meczu z Arką Gdynia. Jednak za każdym razem zdobywca Pucharu Polski wyrównywał losy spotkania, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Michał Janota zdobył gola na 3:2. Jak się później okazało - był on zwycięski.

- Zdecydowanie powinniśmy strzelić więcej bramek. Mamy kilka różnych wariantów w ofensywie, do tego trzeba dołożyć efektywną defensywę i powinno być dobrze - ocenił w rozmowie z legia.com Inaki Astiz. Mistrzowi Polski nie pomógł debiutujący Carlitos, który na boisku pojawił się w drugiej połowie meczu.

Za tydzień rozpoczyna się nowy sezon Lotto Ekstraklasy. W piątek Miedź Legnica podejmie Pogoń Szczecin, a w drugim spotkaniu Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk.