Nice I liga: Górnik Łęczna wrócił do strefy spadkowej. Przepaść coraz bliżej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agencja Gazeta / Jan Kowalski / Na zdjęciu: kapitan Górnika, Grzegorz Bonin (na środku)

Skończyła się seria bez porażki Górnika Łęczna. Wskutek przegranej 0:2 z Puszczą Niepołomice drużyna Bogusława Baniaka wróciła do strefy spadkowej.

Już w sobotę do Łęcznej dotarły złe wiadomości z Suwałk. Stomil Olsztyn pokonał w derbach 2:1 Wigry i ewakuował się kosztem Górnika ponad strefę spadkową. Do końca sezonu pozostało mało czasu, dlatego każda zdobycz drużyny zagrożonej degradacją powoduje nerwowość u jej konkurentów. Było ją widać po łęcznianach w Niepołomicach.

Z kolei Puszcza rozpoczęła pojedynek od mocnego uderzenia. Już w 4. minucie Michał Mikołajczyk zaskoczył Sergiusza Prusaka strzałem z rzutu wolnego do bramki. Zaskoczyć nie dał się w pierwszej połowie pilnujący bramki gospodarzy Marcin Staniszewski. Interweniował on pewnie po strzałach Sergeia Mosnikova oraz Filipa Szewczyka. Atakował również Grzegorz Bonin, ale jemu do wyrównania brakowało dokładności.

Po przerwie podopieczni Bogusława Baniaka nadal nie potrafili odpowiedzieć Puszczy, a na domiar złego w 84. minucie stracili drugiego gola po strzale Dawida Ryndaka.

Zwycięstwo 2:0 zagwarantowało Puszczy utrzymanie, a ponadto wyprzedziła ona pokonanego przeciwnika w tabelce rundy wiosennej. Skończyła się zarazem seria pięciu meczów bez porażki Górnika. Łęcznianie wrócili do strefy spadkowej i ponownie stoją nad przepaścią. Na uratowanie się przed degradacją zostały im dwie kolejki.

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 2:0 (1:0) 1:0 - Michał Mikołajczyk 4' 2:0 - Dawid Ryndak 84'

Puszcza: Marcin Staniszewski - Mateusz Bartków, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Patryk Fryc - Marcin Stafanik, Longinus Uwakwe (46' Konrad Stępień) - Dawid Ryndak (87' Dominik Zawadzki), Maciej Domański, Michał Mikołajczyk (75' Rafał Mikulec) - Marcin Orłowski

Górnik: Sergiusz Prusak - Paweł Sasin, Radosław Pruchnik, Arkadiusz Kasperkiewicz, Marcin Flis - Filip Szewczyk, Adrian Łuszkiewicz, Sergei Mosnikov (74' Filip Karbowy), Grzegorz Bonin (86' Dariusz Jarecki) - Patryk Szysz, Mikołaj Lebedyński (56' Michał Suchanek)

Żółte kartki: Stępień (Puszcza) oraz Kasperkiewicz (Górnik)

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)