Półfinał LM 2018. Real Madryt - Bayern Monachium: zacięty Robert Lewandowski. Polak bez gola w piątym meczu z rzędu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Maja Hitij/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Maja Hitij/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

417 minut trwa już seria Roberta Lewandowskiego bez gola w Lidze Mistrzów. Wtorkowy mecz z Realem Madryt (2:2) był piątym z kolei, w którym Polak nie zdobył bramki. To jego niechlubny rekord osobisty.

Media na całym świecie zapowiadały pojedynek Bayernu z Realem jako ostatnią szansę dla Roberta Lewandowskiego na pokazanie hiszpańskim działaczom, że warto zawalczyć o jego transfer w letnim okienku transferowym. Niestety, Polak nie zachwycił.

"Lewy" nie strzelił gola już w piątym kolejnym meczu LM. W fazie pucharowej bieżącej edycji trafiał do siatki tylko w pierwszym starciu z Besiktasem (5:1). Taka sytuacja zdarzyła mu się po raz pierwszy w historii jego występów w najbardziej elitarnych rozgrywkach w Europie. Dotychczas najgorszym rezultatem były cztery spotkania bez trafienia w 2014 roku.

Niechlubna seria 29-latka wynosi teraz 417 minut. Napastnik Bayernu tylko raz w historii swoich występów w LM nie mógł dłużej pokonać bramkarza. Stało się to na przełomie lat 2011/12 i trwało 421 minut.

Okazję na rehabilitację w Lidze Mistrzów kapitan reprezentacji Polski będzie miał dopiero w następnym sezonie.