Bułgaria: gol Jakuba Świerczoka w "polskim" meczu. Ludogorec coraz bliżej mistrzostwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Jakub Świerczok (po lewej) i Ricardo Rodriguez (po prawej)

Jakub Świerczok strzelił gola w wygranym 4:2 (2:2) meczu Ludogorca Razgrad z Botewem Płowdiw w grupie mistrzowskiej bułgarskiej ekstraklasy. W spotkaniu zagrało trzech Polaków.

Passa Jakuba Świerczoka trwa w najlepsze. W sobotę Polak, który po dwóch meczach przerwy powrócił do składu Ludogorca, trafił do siatki w swoim trzecim kolejnym występie w grupie mistrzowskiej bułgarskiej ekstraklasy.

Reprezentacyjny napastnik ustalił wynik spotkania z Botewem Płowdiw (4:2), pokonując w 78. minucie Daniela Kajzera. Była to jego szósta bramka ligowa w tym sezonie.

25-latek rozegrał cały mecz, podobnie jak polski bramkarz Botewu. W spotkaniu wystąpił także Jacek Góralski, który został zmieniony w przerwie.

Ludogorec pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo Bułgarii. W tabeli ma na koncie 81 punktów i jest liderem z jedenastoma oczkami przewagi nad CSKA Sofia. Botew zajmuje piątą pozycję.

Botew Płowdiw - Ludogorec Razgrad 2:4 (2:2) 1:0 - Diogo Campos 4' 1:1 - Wánderson 23'  1:2 - Claudiu Keseru 29' 2:2 - Miłko Georgijew 41' 2:3 - Ihor Płastun 72' 2:4 - Jakub Świerczok 78'

Czy Jakub Świerczok dostanie powołanie na mundial?