Serie A: SPAL poszedł za ciosem. Defensywa z Thiago Cionkiem na zero

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mario Carlini  / SPAL
Getty Images / Mario Carlini / SPAL

Po raz pierwszy od kwietnia SPAL wygrał dwa mecze ligowe z rzędu. Drużyna z Ferrary zwyciężyła w derbach z Bologna FC 1:0. W jej podstawowym składzie był Thiago Cionek, a Bartosz Salamon jest kontuzjowany.

Poprzedni mecz beniaminka był interesującym widowiskiem. SPAL pokonał 3:2 FC Crotone i było to jego pierwsze zwycięstwo w Serie A od 17 grudnia. Trzy punkty nie pozwoliły jeszcze wtedy na opuszczenie strefy spadkowej, więc drużyna Thiago Cionka musiała pójść za ciosem.

W rundzie jesiennej gola samobójczego w meczu z Bologna FC strzelił Bartosz Salamon. W rewanżu nie grał z powodu urazu kostki. Obrońca ma wrócić do treningów z zespołem we wtorek. W podstawowym składzie gospodarzy nie zabrakło Cionka, a cała ekipa z Ferrary atakowała od początku i stwarzała sytuacje podbramkowe.

Dla przyjezdnych mecz rozpoczął się od dwóch ciosów. W 8. minucie Andrea Poli opuścił boisko z powodu kontuzji, a od 10. minuty grali w osłabieniu po czerwonej karce dla Giancarlo Gonzaleza. Obrońca sfaulował przeciwnika wychodzącego na czystą pozycję. SPAL nie potrafił udokumentować przewagi liczebnej bramką, dlatego w jego działaniach pojawiała się nerwowość. Tej i innych negatywnych emocji nie brakowało na murawie. W pierwszej połowie było sześć kartek, a zero goli.

Ferrarę i Bolonię dzieli 60 kilometrów, więc spotkanie jest nazywane w regionie derbami. Piłkarze walczyli w trudnych warunkach atmosferycznych. SPAL złamał defensywę dziesięciu przeciwników w 48. minucie. Wtedy gola na 1:0 strzelił Alberto Grassi zza pola karnego. Cionek i spółka zagrali na zero z tyłu, co nie zdarza im się często, i skromna zaliczka wystarczyła do zwycięstwa.

Bezpośrednio po meczu SPAL plasuje się ponad strefą spadkową. Wróci do niej w niedzielę tylko w razie zwycięstwa FC Crotone z Torino FC. Po raz ostatni drużyna z Ferrary wygrała dwa spotkania z rzędu w kwietniu w Serie B.

SPAL - Bologna FC 1:0 (0:0) 1:0 - Alberto Grassi 48'

SPAL: Alex Meret - Thiago Cionek, Francesco Vicari, Felipe - Manuel Lazzari (90' Lorenco Simić), Alberto Grassi, Federico Viviani (67' Everton Bilher), Jasmin Kurtić, Federico Mattiello - Alberto Paloschi (75' Sergio Floccari), Mirco Antenucci.

Bologna: Antonio Mirante - Sebastien De Maio, Giancarlo Gonzalez, Filip Helander - Federico Di Francesco, Blerim Dzemaili, Erick Pulgar, Andrea Poli (8' Godfred Donsah), Adam Masina - Simone Verdi (59' Felipe Avenatti), Mattia Destro.

Żółte kartki: Lazzari, Antenucci, Felipe, Mattiello (SPAL) oraz Dzemaili, Donsah, Pulgar (Bologna).

Czerwone kartki: Federico Mattiello (SPAL) /90' - za drugą żółtą/ oraz Giancarlo Gonzalez (Bologna) /10' - za faul/.

Sędzia: Gianluca Rocchi.